Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tüdőrákos ember azonnali...

Tüdőrákos ember azonnali műtése mit jelent?

Figyelt kérdés
Nagypapám 78 éves. Múlthéten kezdett köhögni, és hétvége fele (2-3 nap) már alig evett valamit. Tüdőrákot állapítottak meg nála, tegnap ment be a kórházba mamával és nem engedték ki. Ma is egész nap vizsgálták, holnap reggel pedig műtik. 16 éves korától 70éves koráig dohányzott, 8 évvel ezelőtt nyelőcső rákot állapítottak meg nála, abból felgyógyult, most mégis újra kiújult nála a rák. Nem tudom, hogy miért műtik meg azonnal, ilyen gyorsan. Elméletileg ahogy utánaolvastam jó egészségi állapotban kell hozzá lenni, illetve, ha már túlságosan előrehaladott nem műtik. Örülnöm kéne, mert ha időben felismerik, és gyorsan megműtik az jót jelent elméletileg. De én nem akarom, hogy megműtsék. Nagyon aggódom érte. A barátom azt mondta szerinte csak szövetmintát vesznek, igaz nem orvos. Sajnos mamám beszélt az orvossal, így nem tudni, hogy műtét-műtét vagy szövetminta vétel történik. Aki jártas kicsit a témában, kérem írjon.

2018. aug. 28. 19:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy köhögéskor ilyen slejm szerű váladék jött fel neki(nem tudom mennyire pontos). A vizsgálatokat amiket az elmúlt 2 napban végeztek, nem tudom milyenek voltak. Mami volt vele, és nem mondta, lehet nem jegyezte meg.
2018. aug. 28. 19:54
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Ha ki lehet venni a daganatot, az csak jó!!!


De szerintem csak szövettani mintavétel lesz. Ez amúgy csak az én véleményem, a Mamáddal kellene konzultálni!

2018. aug. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld kéz!
2018. aug. 28. 19:57
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Feltűnően gyorsan állapították meg a rákot. Már- már irreálisan gyorsan. Valószínűleg szövetminta vétel lesz.

Kicsit azért ellentmondásos, amit írsz, mert nem akarod, hogy megműtsék, ugyanakkor nagyon aggódsz érte és szeretnéd, hogy meggyógyuljon. A 8 évvel ezelőtti rák és a mostani (?) nincs már összefüggésben egymással, mert 7 év után már nem hozzák összefüggésbe a kettőt.

2018. aug. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

A tüdőráknak van 4 fajtája. A prognózis attól függ, melyik típusúban szenved. Ha zabszem-sejtes tüdőrákja van, akkor már áshatja is a sírját, az ellen semmi nem használ. A kissejtesnek valamelyest jobb a prognózisa.

Azt azért nem árt tudni, hogy a tüdőrák az egyik LEGROSSZABB kórjóslatú daganat. Nagy általánosságban, ha a legeslegkorábbi stádiumában fedezik fel, akkor sebészeti úton talán, NAGYON talán gyógyítható. Az 5 éves túlélés maximum 10%.

2018. aug. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!