Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A sziven szurhat? Erre milyen...

A sziven szurhat? Erre milyen vizsgalat jo?

Figyelt kérdés

Sokszor elofordul evek ota, de mostanaban kezdett aggasztani a dolog. Tegnap estefele elkezdett nyilalgatni, szurni a szivemnel, kb olyan erosseggel mint mikor beszorul a levego. A bal mellem alatt szur ilyenkor, azon a kornyeken ahol a melltarto merevitoje van. Alapbol panikolos vagyok, de ez megjobban megijeszt, a bal karom is zsibog ilyenkor. Nem folyamatosan nyilalgat, hanem belenyilal kettot, aztan par perc mulva jelentkezik. Kicsit osszefuggott a levegovetellel, a nagyobb szivdobbanasaimmal, de nem mindig. Lehet szivbetegseg? Most reggel mar szedulok meg hanyingerem van, de lehet mar csak az idegtol. A szovszuras viszonylag elmult, de nagyokat dobban a szivem, extrasystole azt hiszem, nem tudom igy kell e irni. Szivritmuszavar? Ekgra vagy szivultrahangra menjek?

21/L


2018. aug. 29. 07:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért van az hogy itt mindenki orvosnak hiszi magát, és eldönti hogy ő beteg? Menj orvoshoz! De előre szólok, ez simán összefügghet azzal hogy pánikolsz, a szívednek jó eséllyel semmi baja.
2018. aug. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak a szivszuras aggaszt. Hogy egyaltalan ez a szivem lehet e. Azelott is volt, hogy elkezdodott ez a panikolas. Most biztos dob rajta, biztos ezert vannak nagy szivdobbanaaaim. Meg az volt a fo kerdes, hogy ezt milyen vizsgalattal lehet kideriteni, ultrahanggal vagy ekgval, mert maganba mennek mindenkepp.
2018. aug. 29. 08:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor kardiológia, és majd a doki eldönti, milyen vizsgálatokat végeztet. EKG, szív ultrahang stb. Esetleg elküld laborba.
2018. aug. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Laborbol mi derulhet ki? Csak mert ott nem reg voltam, nem volt egy ertekkel sem baj.
2018. aug. 29. 08:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Kardiológushoz kérj beutalót, lesz teljes kivizsgálás, 24 órás EKG, ultrahang, terheléses EKG. Én végigcsináltam, a vége az lett, hogy biztos a stressztől van, nem találtak semmit szívzörejen kívül.
2018. aug. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!