Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első nőgyógyászati vizsgálat...

Első nőgyógyászati vizsgálat előtt mit érdemes tudni?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátlót szeretnék szedni, mivel tartós kapcsolatom van, még sosem voltam nőgyógyásznál. Mi ennek a menete? Gondolom lesz egy vizsgálat, hogy készüljek, mit vigyek magammal? Van valami, amiről mindenképpen tudnom kéne, esetleg tanácsokat tudnátok írni?

Bocsi, kicsit izgulok, a válaszokat előre is köszönöm! 17/l


2018. aug. 17. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Kérj rákszűrést a dokitól, ha már szexelsz, és évente ismételd. TAJ kártya, lakcímkártya és személyigazolvány legyen nálad. Lehetőleg a fogamzásgátló felírása előtt kérj további vizsgálatokat (pl vérvételt), mert sok doki ezt nem teszi meg, csak random felír valamit.
2018. aug. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb:vizsgálat előtt fürödj meg!


És lazíts,hogy ne görcsöljön be a hüvelyed vizsgálat alatt!


Kb ennyi a lènyeg.

2018. aug. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy volt hogy bementem,leültem, megkérdezte voltam -e már fiúval,rendszeres-e a menstruációm,volt-e trombózis a családban. Majd megvizsgált. Csinált rákszűrést,kb 2 perc az egész és nem fájdalmas egyáltalán. Majd hüvelyi ultrahang. Nem volt semmi panaszom előtte sem, nem talált semmi elváltozást. Felírt egy fogamzásgátlót, és ennyi volt. Én is bánom,hogy nem küldött el vérvételre, de szerencsém volt mert lassan 2 éve szedem és sosem volt semmi gond. De történhetett volna máshogy is. :/

Én nagyon izgultam az első vizsgálat alatt. Próbálj meg majd nem rágörcsölni. Ha kérdésed van, írj nyugodtan!

23N

2018. aug. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Laza szoknyában menj, akkor azt elég csak akkor felhajtani amikor a székbe ülsz.
2018. aug. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Voltál?
2018. aug. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen
2018. aug. 25. 18:58
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Túlélted? nagyon szörnyű volt? vérvétel is volt?
2018. aug. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem volt vérvétel. Igazából nem értem mire föl ez a rengeteg hiszti a téma körül. Kb 15 percig voltam benn beszélgetéssel, vizsgálattal együtt. Nem volt kínos, nem ettek meg, egyszerűen megvizsgáltak.
2018. szept. 9. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!