Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Inzulinrezisztencia esetén ha...

Inzulinrezisztencia esetén ha nem a 160 grammos diétát tartom be van esélyem fogyni?

Figyelt kérdés
Ezen azt értem hogy mivel dolgozom kizárt dolog ezt így ilyen formában betartani, mivel munka közben nem tudok főzni meg stb.. De ha odafigyelek arra h cukrot, fehérlisztet be egyek hanem teljes kiőrlésű dolgokból készítsek enni akkor van esélyem változásra? Vagy csak ezzel a diétával lehet szigorúan?
2018. aug. 29. 15:29
 1/5 A kérdező kommentje:
*ne
2018. aug. 29. 15:31
 2/5 anonim ***** válasza:
Ehhez tényleg szigorú diéta kell. És senki nem munka közben főz, hanem szépen előre dobozolja a napi kajáját. Úgy sem tudod megoldani?
2018. aug. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igaz, én nem inzulinrezisztencia miatt, de kemény szénhidrátmentes diétát tartok, és egy gyárban dolgozom 4 műszakban. Simán megoldható. Még úgy is, hogy néhanapján nem viszek kaját, hanem a kantinban eszem, ott is lehet olyat enni, ami megengedett, vagy rendelek. De 15 napból 10-ben biztos, hogy itthonról dobozolok magamnak.
2018. aug. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A fogyáskor kalóriadeficit kell, sokszáz gramm ch mellett is fogynak emberek.


Viszont neked az egészséged miatt kellene kevesebb szénhidrátot enned. 160 gramm rengeteg, azt elég nehéz felülmúlni, ha kicsit is odafigyelsz. Munkába is vihetsz szénhidrátszegény ételeket, de erre neked ekkora kerettel nincs szükséged.

A tk cuccok ugyanúgy szénhidrátbombák, én egészen más ételeket vinnék, bár ha vékony szelet kenyeret eszel jó vastag sajttal vagy hússal, az persze más. Ha én kenyeret eszem, akkor sokat, az pedig túl sok szénhidrát, én is csak 1-1 napon eszem így, tartósan nem, igaz, én nem vagyok inzulinrezisztens, csak nem esik jól a sok szénhidrát.


Ahogy már írták, senki sem munka közben főz, hanem előre. Pl. a párom étele előző nap készül el, általa vagy általam, néha pedig korábban, ha kenyérfélét visz (azt mindig magunk sütjük). Vannak igen gyors, egyszerű, laktató ételek is. A hüvelyeseket napokig esszük s a sárgaborsó elkészítése pár perc munka, fő szépen magának.

A zabkása is hamar elkészül (ami eléggé szénhidrátdús, de 160 grammba nem kevés is belefér, van, aki jóllakik vele 1-1,5 kiló alatt is. aki nem, az válasszon mást, ha szénhidrátszegényebben akar enni). Nálunk speciel sok kevert süti is van, zömük erősen szénhidrátszegény, pl. az, amiben a mák képviseli a lisztet (cukrot eleve nem eszünk), remek munkába vivős ételek egy édesszájúnak. Én inkább sós szezámsütit vinnék, az enyémben liszt sincs, de azt 30 grammos kerethez képeztem ki, 80-nál már liszt is van benne, az azért más. Ez tojásdús, ami jót tesz a fehérjebevitelnek. De ha te eszel húst, akkor persze vihetsz azt is zöldségekkel, bár az talán már túl szénhidrátszegény. Akkor pluszban némi barnarizzsel, kölessel vagy amit akarsz.

Vannak lehetőségek ám.

2018. aug. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De mégis akkor mit ehetek?
2018. aug. 30. 06:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!