Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Veszettség ellen mit tehetünk?

Veszettség ellen mit tehetünk?

Figyelt kérdés

Amennyiben megharap engem egy veszett állat, akkor egy utolólagos oltással ez kezelhető?

Illetve egy macskánál is használ az utólagos oltás?


(A szomszéd macskáját megharapta egy róka, nem volt veszettség ellen beoltatva(30 éve élek itt, soha nem láttam még rókát és más hasonló állatot, ami terjesztené a veszettséget). Errefelé nem is hallottam még erről. Nem is hittem a szememnek, amikor megláttam a rókát.. sajnos késő volt, megharapta a macskát.

A szomszéd néni, meg nem tudja, hogy most mit tegyen... én sem, nem merjük megfogni a macskát, nehogy megkapjon minket.



2018. szept. 3. 17:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Állatorvoshoz kell vinni a macskát. Egyébként ismeretlen/ kóbor/ oltási bizonyítvánnyal nem rendelkező állat harapása esetén mindig adnak veszettség elleni oltást. A tünetek kialakulása előtt kell megkapni.
2018. szept. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mi lett a macskával?
2018. dec. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!