Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tinea corporis vagy Dermatitis...

Tinea corporis vagy Dermatitis. Fucidin H krémet biztosan használhatom?

Figyelt kérdés

Három hete házi macskától elkapott Tinea corporis gombás bőrfertőzést állapított meg nálam X-doktornő és Pimafucort írt fel napi 2x, valamin a fertőzött terület gézzel való leragasztását, ha nem múlik el, három hét múlva kontrollra jelentkezzek. Be is tartottam X-doktornő tanácsát, egészen péntekig(08.31), mert a felírt krémtől hirtelen rettentően viszketni kezdett az érintett terület, ezért máig egyszerű Betadine oldattal kentem, a háziorvosom javaslatára, de az érintett terület továbbra is hámlik, bár pirossága javarészt elmúlt, viszont én jobbnak láttam újra megnézetni. Sajnos, a mai rendelésen Y-doktornő fogadott, aki ránézve és X-doktornő írását elolvasva Dermatitist állapított meg, majd felírt rá Fucidin H krémet, napi 2x. Utánaolvasva a gyógyszernek ( "Hidrokortizon-acetát tartalma miatt nem alkalmazható baktériumok, gombák vagy vírusok okozta és megfelelő kezelésben nem részesített elsődleges bőrfertőzések esetén...") és látva a két doktornő eltérő diagnózisát, kétségek merültek fel bennem...

Sajnos holnapnál előbb sem orvossal, sem gyógyszerésszel nem tudok konzultálni erről, de ha addig valaki tudna tanácsot adni, vagy esetleg volt hasonló problémája és megosztaná velem mi segített rajta, azért végtelenül hálás lennék!

A válaszokat előre is köszönöm!



2018. szept. 4. 12:09
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!