Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek volt már torok mandulam...

Akinek volt már torok mandulaműtétje: milyen? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Ki kell vetetni nekem, és eléggé parázok tőle... mindent tudni szeretnék, hogy minél felkészültebb legyek. Esetleg tippek/tanácsok? Előre is köszönöm minden jóindulatú válaszolónak!

2018. szept. 14. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Maga a műtét az semmiség, mert ugye altatnak. Ha felkelsz, akkor természetesen fájni fog. Nekem vízben oldodó cataflamot adtak, az segített nagyjából. Nem mondom, hogy leány álom, de ki lehet bírni. Nekem kb. 3-4 hét alatt gyógyult meg rendesen. Tavaly augusztusban szedték ki. 20L
2018. szept. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 zsozi0118 válasza:
Szia. Nekem is kérdesek voltak a fejemben a műtét előtt. Lehet hogy már átestél rajta de attól ha valaki olvassa akkor nyugodjon meg. Nekem 12.05-én vették ki. Én altatás nélkül kértem. Reggel bementünk, kaptam bódítót és utánna elvittek (egyáltalán nem féltem és még nyugtatót sem kértem bele) az elöttem lévő mütét elhúzódott ezért 40 percet voltam az előkészítőbe ahol befújtak 3* 4lidokaint utánna bevittak a műtőbe ahol kaptam 2*6 lidokain ínjekciót.(nem túlzok) 5 perc alatt végeztem(nem éreztem semmit). A doktornővel még a műtőben beszélgettem és röhögtem a műtét után. Bevittek a szobámba ahol laptam infuziót és két orán keresztul nem lehetett inni (az volt a legrosszabb az egészben). Még aznap meg kellett inni 5 pohár kórházi gyógyteát. Másnap enni kellett anyit amennyit birtam. A második napon már fájdalomcsillapítót sem kértem mert nem fájt csak ha ettem de a z fájlalom csillapítóval is fáj. A harmadik napon már haza is engedtek a kórházból. Mert már a seb kezdett keválni. Ma már több mint a seb negyede kopott,levált! Egy jótanács inni és inni és inni legalább 3 uveggel (1'5l). Én gyorsan gyógulok az orvosv azt mondta hogy csütörtökön már ehetek mindent minden mennyiségben.
2018. dec. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2 Zsozi,


Te hány éves vagy?

2018. dec. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 zsozi0118 válasza:
Ha engem kérdeztél akkor 13
2018. dec. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, téged kérdeztelek.

Köszönöm szépen a választ.


Általában azt mondják, hogy gyerekeknél még könnyebb ez az egész.

2018. dec. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 zsozi0118 válasza:
Helyzetjelentés. a hatodik nap ténylegesen rosszabb egy kicsit de már nincs sebem és kötés is csak egy van már.
2018. dec. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6


Milyen kötést említesz? Ezt nem értem. Elmagyaráznád?


Gyors gyógyulást, addig pedig kitartást és sok erőt kívánok!

2018. dec. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zsozi0118 válasza:
A mandula eltávoltás után (nekem) lekötötték a nagyobb artériás errket és az vált le
2018. dec. 15. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!