Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Honnan tudhatom meg, hogy...

Honnan tudhatom meg, hogy Aspergeres vagyok, vagy csak simán "defektes"?

Figyelt kérdés

21 éves nő vagyok.

Mindig is utáltam (féltem) attól hogy megérintsenek, vagy hogy közel jöjjenek hozzám.

Nem szeretek társaságba menni, nem értem hogy

-mi szükség van rá

-hogyan működnek a kapcsolatok(utánozni tudom, de nem értem miért kell barátkozni, miért van szüksége az embereknek egymásra)

Zavarnak a zajok,fények , képes vagyok pánikolni tőlük.

Nem szeretek mások szemébe nézni, rosszul esik.

Imádom a matekot (főleg az egyetemen az algebrát), órákig tudnék beszélni róla, autodidakta módon tanultam meg zongorázni: ez a másik kedvencem.

Pár dologhoz mereven ragaszkodom: pl csíkos póló vagy kockás blúz (más nem), ételek, időbeosztás, rend.

Idén két oktatóm is megkérdezte, hogy aspergeres vagyok-e (ha belemerülök a matekba, elfelejtem, hogyan kell viselkedjek, hogy normálisnak tűnjek: " lengetem" a karom, görcsösen tartom, nem nézek a szemükbe...) és elgondolkodtam rajta, eddig nem jutott eszembe.

Szerintem a viselkedés tanulható, de nagyon fárasztó, ha nem érzem magaménak, kimerültem a megjátszásban, utánzásban, és nem is tudom olyan szinten művelni, hogy mindig hiteles legyek... :(

Honnan tudhatom meg, hogy Aspergeres vagyok-e, vagy csak simán "defektes"?



2018. szept. 14. 21:51
 1/6 Metionin ***** válasza:
100%
Az Autizmus alapítványnál kivizsgálnak csak felnőttként fizetős.
2018. szept. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok pszichológus, szóval bocsánat, ha off válasz, de én is hasonló vagyok. Sokáig nem tudtam még 1 másik emberrel sem beszélni, mostanra már viszonylag jól megtanultam, de nagyobb társaságban még mindig képtelen vagyok. Régen sokszor figyeltem, ahogy mások beszélgetnek, és én is próbálok úgy.

Egyenesen zavar, ha a szemembe néznek, mindig elnézek az emberek mellett, néha eszembe jut, hogy biztos zavarja őket, és akkor próbálok az arcukra. Alapvetően nem értem az emberi kapcsolatokat.

Én is reál beállítottságú vagyok, mondjuk inkább fizika, de a matekot is szeretem. Viszont zenéhez egyeltalán nincs érzékem. Nem tartom magam ,,betegnek", egyszerűen vannak ilyen emberek.

2018. szept. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű. Az vagy.
2018. szept. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Leírásod alapján tipikus Asperger-szindróma.
2018. szept. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Már leírták többen is, de ez elég egyértelműen Asperger.
2018. szept. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Ha ezek szerint is, érdemes lenne kivizsgáltatni.

Nincs olyan, hogy valaki defektes - ha téged nem zavarnak eme tulajdonságaid, egyébként nincs is dolgod az egésszel...

2018. szept. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!