Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tetszik egy férfi, aki meglehe...

Tetszik egy férfi, aki meglehet, hogy Aspergeres. Hogyan közelítsek felé?

Figyelt kérdés

Pár hónapja ismertem meg, de ritkán találkozunk. Személyesen egész jókat tudtunk beszélgetni, aztán én sajnos úgy gondoltam, hogy kezdjünk el neten is beszélni, és szerintem ezzel túllőttem a célon. Egyszer volt egy lazább, hosszabb beszélgetésünk neten, utána meg egyre ritkábban írt vissza. Most már ott tartunk, hogy ha írok, csak napokkal később nyitja meg a beszélgetést. (Az értesítőben nyilván elolvassa, mit írok, de ennyiben marad az egész.)

Személyesen is ha találkozunk, minimális a kommunikáció. Ebben én is hibás vagyok, mert én is nehezen nyitok mások felé, főleg, ha azt tapasztalom, hogy akinek elkezdtem megnyílni, nem értékeli. Ilyenkor ösztönösen meghátrálok, és most is ez történik.


Pedig nagyon szeretném megismerni, mert külsőre és belsőre is nagyon tetszik. Annyit tudok róla, hogy sok türelem kell hozzá. Igyekszem ezt észben tartani. Viszont ha csak ülök és várok, úgy sosem történik semmi. Szeretném vele éreztetni, hogy tetszik. A legegyszerűbb az lenne, ha elmondanám neki, mert tudom róla, hogy a nonverbális jeleket nem tudja értelmezni. Én viszont túl félénk vagyok ahhoz, hogy a szemébe mondjam az érzéseimet.


Mit tehetnék? Szedjem össze a bátorságom és mondjam el, vagy máshogy adjam a tudtára, hogy tetszik?


2018. febr. 4. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mint olyan fiú, akit szintén lehet így jellemezni, szeretném tudatosítani benned, hogy a "sok türelem kell hozzá" nem fejezi ki eléggé, hogy milyen elmondhatatlanul óriási mennyiségű türelem és megértés kell egy ilyen párkapcsolathoz. Már több, mint egy éve együtt vagyok a barátnőmmel, de hiába ő az egyik legkedvesebb és legtoleránsabb nő a világon (mellesleg orvos), még így is sokszor van sírás abból, hogy mennyire különböznek az igényeink és mennyire nehezen értem meg őt.


A pár hónap, hiszed vagy sem, ebben az esetben nem számít sok időnek. Az nem volt rossz ötlet, hogy felvedd vele a kapcsolatot a neten, mert így mindkettőtöknek könnyebb az ismerkedés és az illető is jobban ki tudja fejezni magát. Viszont azt az Aspergeres is elég hamar el tudja dönteni, hogy te tetszel-e neki és (legalábbis neten) képes energiát fordítani arra, hogy még jobban megismerjen és kiépítse a bizalmas kapcsolatot. Ha napokig nem válaszol, akkor két lehetőség van:

- vagy tényleg nem érdekled annyira, mint az egyéb elfoglaltságai

- vagy annyira súlyos a betegsége, hogy már megüti a klinikai küszöböt és napok kellenek neki, hogy kipihenje a szociális élményeket.


Ha el akarod mondani neki, hogy mit érzel, akkor készülj fel rá, hogy ez neki is nagy stresszt fog jelenteni. Nem azt mondom, hogy ne tedd, hanem hogy ne lepődj meg valami szélsőséges reakción: pánik vagy hasonló.


A helyedben még várnék néhány hónapot, közben pedig tovább próbálnám szépen lassan felvenni vele a kapcsolatot. Ennyi idő alatt látni fogod, hogy tényleg van-e ehhez türelmed, ha pedig nincs, akkor onnantól már mindegy, hogy beszélsz-e az érzéseidről.


Sok sikert!


25/F

2018. febr. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Azt elfelejtettem leírni, hogy mások is mondták és ő is, hogy nem igazán szeret neten beszélgetni. Leginkább csak az ismerőseivel szokott, de nekik is ritkán ír hosszabb választ. Emiatt nehezíti a dolgom a neten való kommunikáció lehetősége. Személyesen sokkal könnyebb lenne, mert legtöbbször ő kezdeményezte korábban a beszélgetéseket (sokszor teljesen jelentéktelen témákkal, de én ennek is nagyon örültem), csak van, hogy 2 hetente találkozunk, vagy még ritkábban. (Munka miatt.)

2018. febr. 4. 16:21
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szintén aspi srác vagyok. Én a szorongást is elképzelhetőnek tartom.

Saját példámból tudom, sokszor napokig nem írtam vissza, mert folyamatosan azt éreztem, hogy ez így nem lesz jó, harmincszor átírtam minden levelet. És addig-addig halogattam, hogy a végén nem volt pofám elküldeni hetekkel később, és mindezt úgy, hogy én speciel írásban jobb vagyok.

Az is lehet, hogy nem ment át neki, hogy nyitottál felé, és nem mert tovább közeledni. Én konkrétan egyetlen példát nem tudnék mondani az életemből, amikor kétség nélkül levettem, hogy egy lány ismerkedési céllal közeledett felém, pedig biztos volt ilyen. Valami direkt üzenet kellene, amivel egyértelművé teszed a szándékaid, és ne zavarjon, hogy ez a társadalom szerint nem a nők feladata, ha érdekled, értékelni fogja. Visszaélni pedig valószínűleg nem fog vele, de ha mégis, akkor legalább időben kiderült, hogy nincs dolgotok egymással.

De ugye ha belsőleg tetszik, az azt jelenti, hogy valamennyire azért ismered már.

És ami a legfontosabb, ne érezze, hogy teljesítési kényszer alatt áll. És kérdezz, kérdezz.

Ne szégyellj kérdezni. Persze ne kényszeredetten. Puhatold ki, hogy van-e különleges érdeklődési területe, és ha te is érdeklődsz, vagy érdemben hozzá tudsz szólni, utána nem fogod tudni lelőni. :)

2018. márc. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!