Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek Asztmás vagyok?

Szerintetek Asztmás vagyok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hkgy folyamatosan fulladok, és nagyon izzadok.. de nem értem miért.

Suliba 5kör futáskor belehalok a végén, míg a többieknek semmi.

Egy normális 10perces kosár meccset ha játszok, ott nem is fulladok annyira, ott inkább az, hogy a végén ömlik rólam a víz.. de nem értem miért..

Azon gondolkoztam hogy elmegyek 2-3hétig mindennap kicsit futni/kocogni és ha nem javul akkor megyek orvoshoz vele.

Ti mit javasoltok mit csjnáljak?

Az jó ha minden nap futok mondjuk 3x5percet futógépen? Mert nekem ott is 7perc a max. Attól nincs tovább..

Elég zavaró ez a helyzet és tényleg nem értem, mert én folyamatosan rohangálok, de persze 300m után kifáradok, úszok kondiba járok.


Sportos alkatom van, 185cm/70kg és 16éves fiú vagyok..

Szóval javaslatokat várnék.. Mert ez nekem elég kellemetlen. Köszönöm mindenki segítségét aki kicsit is hozzátesz


2018. szept. 17. 07:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom, hogy ne 2-3 hét múlva menj el az orvoshoz, hanem ma.
2018. szept. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, szüleim nem nagyon akarnak, mondthatni hülyének néznek... Aminérthető is valamilyen szinten, mert én egész életemben sportoltam, és a családba sincs senkinakinek asztmája lenne
2018. szept. 17. 07:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Elöször is miért lenne éppen asztma? Sokkal valószínübb egy megfázásos fertözés vagy hasonló. Az öndiagnózis a legtöbb esetben téves, csak arra jó, hogy idegesítsd magad.

Másodszor, ha nem bírsz emiatt már most sem rendesen mozogni, akkor most menj orvoshoz, he várd meg, amíg rosszabbul leszel. Ezen kívül neki az a dolga, hogy megmondja, mi bajod lehet, és hogy mit lehet ezzel tenni!

Harmadszor az asztma eleve nem örökletes dolog, az semmit nem jelent, ha a családban eddig nem volt senkinek, attól még neked lehet.

Negyedszer, miért kellenének az orvoshoz a szüleid? Egyedül is el tudsz menni, nem vagy már kisgyerek.

2018. szept. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért nem tudsz futni, mert köhögsz tőle vagy nem kapsz levegőt? Mert ha nem, simán csak elfáradsz, akkor ez nem asztma
2018. szept. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Megfázásra nem gondolnám.

Ez a helyzet már több éve fennt áll nálam, szinte már nem is tudom mikor kezdődött, vagy hogy én mindig ilyen voltam e..

Csak mikor ezt szóba jótt mindig az volt hogy szar az állóképességem.. Lehet.. de akkor miért van az hogy egy duci csávó aki előtt a kalapomat emelem hogy lefutja az 5kört jobban bírja mint én? Szerintem ez nem normális.

Én meg csak az asztmára gondoltam, bár persze semmim nincs amivel ezt alátámasztanám, ezért is akarok mostmár elmenni tényleg ehy kivizsgálásra..

2018. szept. 17. 11:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet a duci csávó sűrűbben fut le annyit, de azért nem sportol annyit, hogy fogyjon is vele. Én vékony vgyok, pedig egy dekát nem sportolok, lehet hogy én sem bírnám már lefutni azt az 5 kört, mert vagy 10 éve nem is próbáltam, ellustultam.

De meglehetm, hogy vmi bajod van, bár én nem az asztmára gondolnék, mert az nem ilyen

2018. szept. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De az a baj, hogy én folyamatosan futok, kondizok, sportolok, egyaltalan nem lustulok el.. és mégis..
2018. szept. 17. 12:37
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Amiket leírsz, az szakasztott olyan, mint ami rám volt jellemző, mielőtt kezelni kezdték az asztmámat :-)


Menj el minél hamarabb a háziorvoshoz, ha még nem voltál, adni fog a tüdőgyógyászatra beutalót. A szüleidet ki lehet hagyni a buliból nyugodtan, annyi, hogy havi kb. 500-2000 Ft kelleni fog a gyógyszerre (a pontos diagnózistól függően).


Én is pont úgy éreztem, hogy csak az lehet a baj, hogy edzetlen vagyok - na persze. Egyáltalán nem éreztem, hogy fulladnék, csak nagyon nem volt kedvem továbbmenni, fáradtnak éreztem magam. Miután elkezdtem szedni a gyógyszert, úgy éreztem magam, mintha superman lennék :-) Sajnos azok a légzésfunkciós paraméterek, amik asztma esetén leromlanak, nem igazán fejleszthetők edzéssel. Annyi történik, hogy megemelkedik a vérben a hemoglobin szintje, ezzel próbál kompenzálni a szervezet.

2018. okt. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!