Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megbízható az a lázmérő, ami...

Megbízható az a lázmérő, ami egyik pillanatban 36,4 -et, másikban 36,8-at mutat?

Figyelt kérdés
Az alap testhőmérsékletem elég alacsony 35-35,5 fok. Beteg vagyok egy ideje,és most lázasnak érzem magam. Mindjárt szétrobban a fejem.. van egy digitális hőmérő,ami ezeket az értékeket mutatta. Minden hőmérő ilyen?ez megbízható? (Egymás után mértem kb fel perc kulonbséggel)

2018. szept. 20. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen. 0,4 fok iszonyat kicsi eltérés. Elég ha a hely ahol mérted több levegöt kapott vagy a hömérö feje hideg volt.


A láz 38,5-töl kezdödik.

De ha rosszul érzed magad láz nélkül is bevehtsz egy gyógyszert.

2018. szept. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudod vam olyan hogy hőemelkedés. A láz pedig 37,5 ,38 foktól kezdődik (legalábbis az internet tárháza ezt állítja) de azért köszi.
2018. szept. 20. 16:38
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:

38 fok alatt sehol sem beszélnek lázról.

0,4 fok eltérés semmit nem jelent és amúgysem számít, sok mindentől függ, hogy mit mér, meg van hiba % is.

Attól is függ hol méred.

38 fokig nem szabad bevenni gyógyszert, mert akkor a szervezeted nem tud védekezni a kórokozók ellen, más persze az, ha nagyon rosszul érzed magad.

Ha mértél 36,4-et meg 36,8-at, akor nem vagy lázas.

2018. szept. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!