Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van olyan itt, aki gyógyszerek...

Van olyan itt, aki gyógyszerek nélkül kigyógyult a pajzsmirigy alul/felülműködésből, vagy bármilyen hasonló betegségből?

Figyelt kérdés

Én kb. 1 hónapig szedtem gyógyszert, de rosszabbul lettem, kiderült, hogy a szívemmel is lehet valami, de hogy mi az nem derült ki, mert nem mentem el kardiológushoz.. A házidokim írt fel vérnyomáscsökkentőt, pedig az az alsó határt feszegette egyébként is. Az pár nap alatt kikészített, dolgozni nem tudtam, elájultam és onnantól számítva engem orvos, se gyógyszer nem látott... már kezdtem magam jól érezni, de pár napja megint gyenge vagyok, hányingerem van állandóan, 1-2x hánytam is. nincs betegbiztosításom, mert vakmerően felmondtam a munkahelyemen és azóta nem is találtam másik munkát. Biztos a stressz hozta elő most újra, szóval ha találnék munkát akkor megint jobban lennék szerintem. De dokihoz nem akarok menni, mert sajnos több betegségem is van és jobb nem azokkal foglalkozni. Fiatal vagyok és ha már most ennyit kellene gyógyszerre költenem én nem akarnék megöregedni, inkább így fiatalon meghalni. De félreértések elkerülése végett: nem vagyok depressziós. Tudom, hogy túlélem, csak egy jó munka kell. Érdekelnének a tapasztalataitok. :)

24/L



2018. szept. 21. 01:01
 1/4 anonim ***** válasza:

A pajzsmirigybetegségből - bár sokfajta van - általában nem lehet kigyógyulni, csak együttélni vele, és beállítani a gyógyszeradagodat. Lehet, hogy túl magas volt a gyógyszeradagod. El kell menni egy normális endokrinológushoz is, vagy keresni egy olyan orvost, akinek minden betegséged a szakterülete, mert lehet összefüggenek a problémák. Még fiatal vagy, tedd rendbe az egészséged, munkát is egyszerűbben fogsz találni. Fiatal vagy, ha akarsz dolgozni biztosan találsz munkát. Ha nem akkor az elvárásaiddal van a probléma.

(feleségem Hashimoto-s)

2018. szept. 21. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1-es, mutasd meg ezeket a linkeket a feleségednek:

[link]

[link]

Van még pár, de kezdetnek elég lesz ez a kettő. :D


Kérdező, nem lehetsz ilyen felelőtlen, ezek komoly dolgok, el KELL menni orvoshoz velük. Kérj beutalót a kardiológiára a házi orvosodtól sürgősen.

Ha bármilyen problémát találnak, ami miatt gyógyszert kell szedned, kérd a lehető legolcsóbbat. Én pl. jópár doboz 2 ezer forintos tablettát beszedtem, mire megtudtam, hogy létezik ugyanarra a problémára 200 forintos is...

A pajzsmirigyhormon-tabletta meg szinte nevetségesen olcsó alapon, 180 Ft volt a kéthavi adag, ha jól emlékszem. Régen volt, és nem vagyok képben, mert már abbahagytam.

Ahhoz, hogy megtudd, valóban szükséged van-e pm-gyógyszerre, laborvizsgálatokat kell csináltatni, erre az endokrinológus tud adni beutalót. Ezeket kell nézetni:

fT3

fT4

rT3

antiTPO

antiTG

TSH - bár ezt a házi doki is tudja, és a közhiedelemmel ellentétben nem is ez a leglényegesebb marker.

Ha az endós nem akarja megírni a beutalót, akkor privátban is megcsináltathatod, összesen 10 ezer forint körül van az 5 marker (a TSH-t meg akkor tényleg a házi dokitól kérd, teljes vérképpel és vassal együtt).

Ha ezeket a szinteket tudod, onnan lehet elindulni a gyógyulás útján, különböző vitaminokkal és ásványi anyagokkal, ill. szükség esetén diétákkal.

Az első (angol nyelvű) oldalon rengeteg infót találsz ezzel kapcsolatban.

2018. szept. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon pici alulműködesem volt kaotam rá gyógyszert amitől nem voltam jól menses alatt mert felerősitette a fajdalmakat meg a verzest is. Jódozott só hasznalata oldotta meg a problémát. Azota minden oké nem kell gyogyszer. De valoszínű nekem eleve nem betegsegem volt csak jódhianyom. Az orvos meg nem nezett utana csak irta a bogyót
2019. szept. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-as, az alulműködések kb. 10%-ának a jódhiány az oka. Te szerencsés vagy, hogy ez volt, és hogy sikerült megoldanod. :)

De a jövőre nézve javaslom, hogy ne sima jódozott sót használj, hanem himalája sót, abban organikus jód van, plusz sok ásványi anyag. Kicsit drágább, de megéri. :)

2019. szept. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!