Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Éjszakai/reggeli/ébredés...

Éjszakai/reggeli/ébredés utáni erős derék fajas?

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Néhány honapja tapasztaltam azt hogy minden áldott reggel irtózatos derék fájdalommal kelek , mostanra már a labfejem is faj ...

Éjjel kb 5-6 alkalommal felkelek amikor valtoztatnek az alvási poziciomon, de a fájdalom felébreszt! Alig bírok mozogni !

Ha éjjel kimegyek a mosdoba akkor meg a labfejemben is érzem a fájdalmat !

Reggeli ébredés után kb 30 percen belül elmúlik minden fájdalom mintha bejaratodnek vagy nem is tudom !

De nagyon zavaró !

Nagyon jó minőségű ágyunk van, tehát a matracot mint okot kizarom!

A tesztreszek elalvasat is kizarom hiszen ez minden áldott nap így van !


Nem tudom esetleg van valami tippetek mi lehet ?

A nap hatra levő részében nincs panaszom ! De zavar hogy éjjel elég sokszor felkelek a fajdalomra ... ahányszor csak meg mozdulok !

Milyen dokihoz menjek ezzel ?


Köszönöm a válaszokat előre is !



#derékfájás #éjjel #reggeli fájdalom
2018. szept. 29. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem háziorvosnál kezdd, aki beutal majd szakrendelésre. Itt csak tippelgetni tud mindenki.
2018. szept. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod !


Igen tudom, hogy csak tippetek lehet , de hátha valaki volt már így , tapasztalt ilyet ... és esetleg leírná a saját történetet !


Mindenképp elmegyek házi dokihoz , mert mostmár a pihenesem minőségének a romlásáról is szó van !


Már nagyon rég nem keltem igazán kipihenten mosolyogva !

2018. szept. 29. 20:56
 3/5 anonim ***** válasza:
58%
Ez jellegzetes háti porckorong érintettség, amikor a gerinccsigolyák közötti porckorongok meggyengülése miatt a porckorong szélénél kiboltosulás képződik (pl. rossz fekvés során) és ez nyomja a csigolyák közül kifutó gerincvelői idegeket, ami fájdalom érzésként jelentkezik. Legjellemzőbb ez a deréktáji porckorongok esetében, kezdődő isiásznak nevezik, az ülőideg érintett és mivel ez lefut egészen a bokáig, ezért a fájdalom a lábszárban is jelentkezhet. Erre a konzervatív megoldás a kemény matrac használata, amikor az ember természetes éjszakai mozgása során változik a szomszédos csigolyák helyzete és gerincből kilépő idegeket nem folyamatosan éri a nyomásinger. Vagyis a matracot ne zárd ki, mivel más a reklám, mint amit a tested érez és tapasztal.
2018. szept. 30. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az elöttem szólónak van sok igazsága, de a matracot kizárnám. Viszont ha középkorú vagy akkor a kopások miatt lehet ilyen tüneted. Nekem is van, mind éjjel, mind reggel. Nálam meg van spékelve a térd és csípőfájdalommal.
2018. szept. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok !


Köszönöm a valaszaitokat ! Mindenki válasza hasznos számomra, ment a zöld kéz !


Koromat tekintve 30 éves vagyok !


A matracot azért is merem kizárni mert amióta fennáll a problémám 2 másik helyen is aludtam (egyik a saját házunk vendég szobája ) másik pedig vendégségben , és mindkét helyen sajnos ugyan olyan rémes ejszakam volt :(


Ami azt illeti már amikor lefekszem mondjuk tévézni már akkor elkezdem érezni ! Sehogy sem jó ! Ha a hátamon fekszem faj ha elfordulok oldalra pár perc után faj ....


És ugye mostmár tényleg az éjszakai pihenesem kárára megy ez az egész !


Köszönöm meg egyszer a válaszokat ! Utána fogok járni mindenképp !

2018. szept. 30. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!