Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » IBS . Aki ezzel küzd, talált...

IBS . Aki ezzel küzd, talált rá megoldást?

Figyelt kérdés

Van itt olyan ember aki ezzel küzd?

Engem már teljesen kikészít .

Van erre gyógymód? Tabletta? Orvosom szerint nincs .

De én már lelkileg teljesen rámegyek erre .

Kaptam Ausztriából gyógyszert első héten használt utána már nem annyira .


2018. okt. 7. 17:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos csak negatívumot mondhatok.

Az IBS funkcionális, nem organikus zavar, tehát semmiféle tabletta vagy gyógyszer nincs, ami meggyógyítani. Az EGYETLEN tökéletes gyógymód az ileostómia, de ezt már csak akkor hajtják végre, ha az IBS életet veszélyeztet, és kicsit túlzásnak is érzem (mintha atombombával rabolnál bankot). Tünetileg lehet kezelgetni éppen - de kérdés, hogy ez mennyire hatékony.


Attól is függ, melyik formája van neked. Az IBS-C kimondottan jóindulatú, és a tünetei még gyógyszerszedés nélkül se súlyosak. Az IBS-D viszont agresszív, progrediáló betegség, és a súlyos formái komoly állapotot is előidézhetnek. Ilyenkor a hasfogók jelentik az egyetlen megoldást, mint az Enteróbene vagy a Lopacut (az Imódium nem ér semmit, a Lopedium pedig csak ideig-óráig hatékony).

2018. okt. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy válaszoltál.


Ettől a választól féltem .

2018. okt. 7. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!