Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Eros fajdalom a torkomban,...

Eros fajdalom a torkomban, mitol lehet?

Figyelt kérdés

tudom hogy igy latatlanban nem sokat tudtok segiteni, raadasul orvosok sem vagytok, de hatha megis

2 napja (ittam egy par korty eleg hideg uditot, ez utan kb. fel oraval kezdodott, de eddig sosem lett semmi bajom ilyen aprosagtol, ugyhogy nem nagyon hiszem hogy tenyleg az a par korty lenne a hibas) rettenetesen faj a torkom. egy nagy gombocot erzek ami folyamatosan faj, ha beszelek rosszabb, ha eszek szinte elviselhetetlen. semmilyen mas tunetem nincs csak ez a fajdalom. ha megnyomom enyhen a gomboc helyen (kitapintani nem lehet, nincs megnagyobbodva semmi) az is faj. par napja halat ettem, esetleg egy szalka lehetne ott? a halszalkatol nagyon felek valami megmagyarazhatatlan oknal fogva :D nem szuro fajdalom, nem kapar a torkom, egyszeruen faj.

nem szivesen jarok orvoshoz, egyelore teazgatok, huslevest eszek, de semmi javulas.

koszonom ha vegigolvastad :)



2018. okt. 10. 20:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem érzed a szúró szálkát, akkor kétlem, hogy az volna. Valószínűleg csak egy sima légúti fertőzés miatt lehet, vírusos vagy bakteriális.

Utóbbi, de csakis utóbbi esetben segíthet antibiotikum.

Én pár napot még várnék, hátha elmúlik magától, ha vírusos, akkor úgyse segít semmi, és feleslegesen nem szabad atb.-t szedni. Iszogatnék kamillateát, esetleg pl. Strepsils még jól jöhet. C- és D-vitamint se árt szedni, vagy multivitamint. Jó esetben így pár nap alatt magától jobb lesz, 1-2 hét alatt teljesen meg is gyógyulhatsz.

Ha pár nap múlva sem javul semmit, vagy még rosszabb is lenne, akkor elmennék dokihoz. Ha bakteriálisnak ítéli, akkor atb.-t ír fel és az majd gyorsan megoldja.

2018. okt. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Torokgyulladásod lehet.Gargalizálj sós vízzel.vagy kamillával.A hideg víztől nekem is mindig ez van,másnap már nyelni is alig tudok.Nálam ősztől tavaszig tart az állandó torokfájás.Látatlanban,valóban nem lehet tudni mi van a torkoddal,fotózd le.
2018. okt. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Megmutatom neked a torkom,az enyém mindig ilyen,vörös,erezett.Többször voltam miatta orvosnál,de nálam sincs javulás.Lehet,reflux miatt is.mondták el kéne menni gyomortükrözésre.Nézd meg a torkom,ennel soha sem szebb:

[link]

2018. okt. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!