Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szív, gerinc vagy valami...

Szív, gerinc vagy valami neurológiai dolog lehet?

Figyelt kérdés

A következő tünetek vannak.


Főleg nyugalmi állapotban például lefekvéskor érzem a szívdobogásom, főleg mellkasban, de például ha az ujjaim leteszem egy felületre ott is érzem hogy lüktet, fekvéskor pedig ami mellkasból a nyak felé megy ér, azt is érzem néha lüktetni.


A kézfejeimen illetve az alkaromon erőteljesen átlátszanak az erek, nem amolyan szakaszosan " megrepedve " hanem teljes hosszukban, hol erősebben hol kevésbé de mindig látszanak.


Illetve kézfejem, lábfejem nagyon gyorsan el tud zsibbadni, elég ha egyik lábam ráteszem a másikra már bizsereg is, de ahogy leveszem vissza is tér rendesen, de például mikor felkelek ágyból van egy fura érzés, hogy amik a lábfejen az ujjakat mozgatják inak illetve a vádlimban vannak pár másodpercre megbizseregnek.


Ami még érdekes, hogy az izmaim remegve mozognak, de csak akkor ha úgymond a gravitáció is segít, felemelem a karom semmi gond, engedem vissza a vállamban szó szerint mintha akadozva mozogna, de minden izmom, és csak akkor ha lefelé engedem.


Illetve a hátamon a gerincem lapocka magasságban, illetve néha kicsit jobbra húzódva bizsereg gyakran, vagy nagyon gyengéden mintha fájna.

Illetve fájdalmat érzek sokszor a könyökhajlatom belső felén vagy az alkarom középső részén.


Pulzusomról tudom, hogy picit magas, 90-100 körül van nyugalomban, erre doki azt mondta még nem veszélyesen magas érték, határon van vérnyomásom 120-140 között változik, általában első mérésnél mikor izgulok a magasabb. A fizikai teljesítőképességem nem csökkent, nehézlégzést, ilyesmit szintén nem vettem észre.


EKG, agyi CT és vérvétel volt, azokon nem találtak semmit.


Mire érdemes gyanakodni?



2018. okt. 12. 22:49
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja igen az kimaradt, hogy hónaljban illetve kicsit alatta a mellkas oldalán mintha duzzadás érződne, de tapintva nem érezni semmit, csak ha a karom leengedem teljesen érzem, hogy duzzadtnak érződik mindkettő. Talán ezzel kapcsolatos, hogy főleg bal oldalon néha, ilyen pillanatra szúrás szerű fájdalom, leginkább karmozdításra ahol az inak mozognak.
2018. okt. 12. 22:59
 2/6 anonim ***** válasza:
Iszol eleget?
2018. okt. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Napi másfél - két liter között.
2018. okt. 13. 20:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Szedjél napi szinten 500 mg szerves magnéziumot, és B vitamin komplexet. Nekem úgy tűnik, ezek hiányozhatnak a szervezetedből.
2018. okt. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom, ezeket gyógyszertárban így kérhetem?
2018. okt. 18. 01:34
 6/6 A kérdező kommentje:
Meg nem tudom, csak hallottam róla, hogy a köröm is jelezhet iylesmit, de nekem főleg a bal kezemen hosszanti irányban a körmeim szó szerint barázdásak, látható is meg végigsimatva rajtuk is érezhető hogy csikos a felület. A jobb kezemen csak nagyon minimálisan ltszik.
2018. okt. 18. 05:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!