Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szedtetek már Ospamox 1000mg...

Szedtetek már Ospamox 1000mg antibiotikumot?

Figyelt kérdés
Mennyit kell bevenni? Reggel este 1-1 tablettát? 80 kg vagyok. A dobozra oda van írva, hogy 12h/1 tabletta. Már 2. napja szedem, félek, hogy valamilyen mellékhatások lesznek. Jól vettem be?
2018. okt. 16. 21:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, szedtem. Penicillin származék.

12 óránként kell beszedni, ahogy olvastad. Általában 5-7 napig, ha az orvos másképp nem rendeli.

Ha tehát reggel 8-kor veszed be, akkor legközelebb este 8-kor kell. Nem baj, ha kicsit kicsúszol az idő intervallumból, csak ne csússz vele sokat, mert nem lesz megfelelő hatóanyag szint a véredben.

Egy tabl. 12 óráig hatásos, utána gyengül, ezért kell újra pótolni, hogy a bacik kipusztuljanak a szervezetedből. Ha nem tartod az időpontot, a bacik hozzá szokhatnak, és rezisztensek lesznek, azaz ellenállók. Magyarul: nem fog hatni a gyógyszer, ha nem szeded rendesen.

Tegyük fel, a harmadik napon teljesen jól vagy, akkor is végig kell szedni az előírt napig az adagot, különben a betegséged kiújul, erősebben tér vissza, és nem fog rá már újra hatni ez a gyógyszer.

Igyál sok folyadékot! A legjobb mézes, citromkarikás tea. Csak ne forró teába tedd a mézet (ha szereted), és a citrom karikát, mert a hatóanyaguk elvész. Bár ez utóbbitól kissé kesernyés lehet a tea, azért nagyon hatásos ilyen megfázások esetén.

Nagy adagokban szedett (500-1000 mg) C vitamin sem árt.

Jobbulást! :)

2018. okt. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!