Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ospamox (por) antibiotikumot...

Ospamox (por) antibiotikumot hogy adjam be 1.5 éves fiamnak. Csak az van ráírva hogy vízben feloldani, de nem vagyok biztos hogy megissza?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát, valószínűleg nem lesz egyszerű, nálunk mindig öklendeznek, kiköpik, kihányják... de muszáj beadni, nincs mese.

Nálunk legutóbb az bevált, hogy már előre mondtam a lányomnak (20 hónapos) hogy jajj, de finomat fogsz most kapni, húú, anya hogy irigyel, kóstold csak meg milyen fincsi... hogy már tényleg kiváncsi szemekkel toporgott a lábamnál, hogy adjam már, adjam már...

Aztán elsőre persze kicsit fintorgott, de én folytattam a mondókámat, jajj, nyami, ugye milyen finom, nem mindenki ilyen szerencsés, hogy kaphat ebből... - és ezzel sikerült meggyőznöm, hogy tényleg finom. És nem volt öklendezés, szájzár, nem kellett két ember hogy lefogjuk és belepréseljük a szájába a gyógyszert - korábban sajnos ez volt a menetrend.

Lehet, hogy becsapás kicsit, de ez szerintem "kegyes hazugság".


ui: egyébként korábban a Nurofen "fecskendőjével" lőttem be a gyerekek szájába a szirupot, egyszerűbb, mint a kis kanalakkal, mérőpoharakkal bűvészkedni. De sajnos amíg a gyerek "fújgyógyszerként" gondol a beveendőre, tök mindegy a módszer, utálni fogja. Én már bánom, hogy korábban nem jutott eszembe ez a nyammis módszer, de hát hiába még a második gyereknél is van mit tanulnia az embernek :)

2011. jún. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi akkor így már megpróbálom este!
2011. jún. 28. 18:36
 3/7 A kérdező kommentje:
Jaj most ezt nem értem:egy pohár vízben oldjam fel az 5 ml?
2011. jún. 28. 18:41
 4/7 A kérdező kommentje:
Megvan sikerült végig olvasnom:)
2011. jún. 28. 18:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam simán megitta. Bár ő minden gyógyszert megeszik.
2011. jún. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A Nurofen mellé jár egy kis pipetta, amivel be tudod "lőni" a szájába, nekünk ez bevált!
2011. jún. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. jún. 29. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!