Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Létezik olyan cukorral/inzulin...

Létezik olyan cukorral/inzulinnal kapcsolatos betegség, aminél a vércukor érték mindig normális?

Figyelt kérdés

Azaz az érték teljesen oké, viszont nagyon durván azokat a tüneteket prodikálja, mint egy cukros.


Leírás:

Elég ha csak egy levest eszik, vagy egy főzeléket szal semmi komolyat, rá fél órára elfogja egy általános gyengeség, szájszárazság, veri a víz, homályos a látás, szíve hevesebben ver, elkent lesz a beszéde, sztem aztán tudatzavaros is lesz, mert kb azt se tudja hol van, és kb 25-30 perc és le is kell feküdnie mert egyszerűen nem tud megállni a lábán (de megülni se, a székből is kicsúszik!).


És az a gond h egyre durvább, tegnap pl kb 2 órán át volt eszméletlenszerű állapotban, egy az egybedn mintha komában lenne, olyan. Nem reagált semmire csak feküdt, de a cukra jó volt, légzése jó volt, szal érthetetlen.


Viszont folyamatosan rosszabbodik a helyzet, a kedves háziorvos meg csak annyira volt képes h "ez nyilván depresszió" és szedjen Rivotrilt, attól jobban lesz, és nem hajlandó sehova beutalni, sőt már kifejezetten kikéri magának h minek zaklatjuk a "hülyeségekkel". Diabetológus is csak jól lehúzta pénzzel aztán közölte vele undokan h nincs ott semmi, mert akkor nem lenne jó a cukra.


Az ember esze megáll komolyan, közben meg lassan feldobja a pacskert, ha ez így marad ... mindig azzal jön, ha lenne probléma, akkor nyilván nem lenne jó a cukor értéke, azaz "csak beképzeli". Annyira képzeli be, hogy a rosszullét elején, az elgyengülés folymatának elején már eddig 2x gurult le a lépcsőn, mert nem tudott megállni, és pl telefonon hívtuk folyamatosan, de teljes filmszakadás volt nála, nem is hallotta, csak mikor magához tért, akkor látta.


Valakinek van ötlete, mi okozhat ilyet? Vagy egyáltalán létezhet diabetes úgy is, ha a cukor mindig normális, vagy valami telejsen másra kell gondolni? Csak az a fura, h addig semmi baja, amíg nem eszik ...


Köszi előre is, fontos lenne, mert ez így tarthatatlan már.


2018. okt. 20. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Közvetlenül az étkezés után a rosszullét alatt mértétek a vércukrot ? Ahogy leírtad a tüneteket az utalhat inzulinomára, de ott a hirtelen termelődött sok inzulintól alacsony lesz a vércukor és pont ilyen tüneteket okoz.
2018. okt. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

igen, folyamatosan mérjük, étkezés után max 7-ig megy fel neki, le sose esik. pl 1 óra múlva érkezés után 7-es, de aztán visszamegy elég gyorsan a normálra, na de ő attól még "kómában van".


ezek szeirnt Te is azt mondod h teljesen máshol kell keresni a baj okát, igaz? mármint nem cukor, hanem vmi más hormonális összeborulás?

2018. okt. 21. 01:09
 3/7 A kérdező kommentje:
meg tudod, nekem az nem illik a képbe a cukornál, hogy olyan mindegy mit eszik, elég pl 2 dl paradicsomléeves és kész, kifekszik. tehát nincs összefüggés aközött h milyen kaját és mennyit eszik, a legkisebb diétásabb kajától is képes lefordulni a székről.
2018. okt. 21. 01:13
 4/7 anonim ***** válasza:
Az inzulinjával lehetnek gondok, érdemes lenne cukorterheléses vizsgálatra menni. Haziorvosotok tuti nem írja ki ezek alapjan, enyem sem tette, magánkórházban csináltattam 8 ezerért. Ha nagyon magas az inzulinszint a vizsgálat közben, akkor hasi UH-ra is érdemes menni, mert pl a hasnyálmirigynek lehet olyan jóindulatú tumora (insolinoma) ami túlzott inzulintermeléssel jár, és ilyesmi tüneteket produkálhat.
2018. okt. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi szépen, az a baj h azon is volt már, de a cukor értéke mindig normális. pont ezért megfoghatatlan a dolog.


viszont akármennyire normális, attól még leesik a székről akár egy leves után is ... komolyan már lassan azt kell gondolnom, h ennek soga nem lesz meg az oka :(

2018. okt. 24. 11:05
 6/7 A kérdező kommentje:

ja hogy inzulinszintet gondoltál .. aha, na olyat még nem csináltak sztem, csak sima cukorterlhelést de csak glükózszintet néztek.


azt mondod h normál glüköz mellett is lehetséges h elszabadul az inzulin és valami csoda folytámn nem befolyásolja a glükóz-értéket? hát tudod, már annyira lefáradtunk a tehetetlkenségbe h lassan ő is kezdi feladni, de ha ezt egy lehetséges dolognak látod, akkor naná megcsináltatjuk privátban is.

2018. okt. 24. 11:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze! Először nekem is simán kiirtak egy olyan vizsgálatot, ahol csak a vércukrot nézték. Normális volt, azonban a tüneteim nagyon zavaróak voltak, így megcsináltam magánban, inzulinszintekkel. Ott látni lehetet hogy az inzulinszinttel van a baj, a 60 perces elszállt az égbe. Nekem mondjuk ilyen jelentős tüneteim nem voltak hogy pl. leesek a székről, de erősen szédültem, gyenge voltam és állandóan kettőt láttam
2018. okt. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!