Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez normalis? Esetleg valami...

Ez normalis? Esetleg valami betegség lehet mögötte?

Figyelt kérdés
Szóval , amikor kisebb voltam mindig megszállottan ismételgettem valamit ( nagyon nehéz elmagyarázni) de példaul volt hogy fél óraig a Kinizsi Pálnak könyvnek az egyetlen egy sorát olvastam mert egy érzés volt bennem hogy nem léphetek tovább. Vagy amikor olyan volt hogy ,,Ha nem érek A pontból B-be 7 másodpercen belül akkor ez meg ez lesz.Amikor nagyobb lettem volt hogy 14× fogtam össze / kötöttem ki a hajam mert hogy ,, ha ez igy lesz akkor 0 pontot fogsz dobni a meccsen" a cipőfűzőm bekötésével ugyan így , ez kicsit alább hagyott de a ruháim kiválasztásánál még mimdig érzem azt a feszitő érzést miközben azt gondolom hogy ,,ha ezt veszed fel szörnyű napod lesz" vagy valami ilyesmi es közben a ruhadarab ,,vonz" magához. Azt hittem hogy ez is kicsit alábbhagyott de ma kellett vennem pár darab tollat , ki is választottam 3at de megint azt ereztem hogy muszáj még vennem kettőt különben megbukok matekból. Pedig egyébként nem vagyok rossz tanuló. Ez mindenkinél előfordul? Vagy egyszerűen nem tudom, én őrültem meg ? Mar kicsit kezd zavarni ez a folyamatos bizonytalanság és ismételgetés mintha valami erő lenne rám befolyással. Elnézést hogy kicsit hosszú lett , a válaszokat elore is köszönöm !

2018. okt. 21. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyugalom, nem őrültél meg. Babonákat és berögződéseket generálsz, és ez irányítja az életed. Tipikus OCD. Nézz utána, meg fogsz nyugodni, hogy (sajnos) milyen sok embert érint ilyen probléma. Ha nem súlyos, lehet vele együtt élni, de ha már zavaró, túl nagy befolyással van az életedre, akkor kezelni kell.
2018. okt. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy előző is irta, mögött pszicihiátria kórkép, OCD áll, ami a korral sokszor elmúlik, de gyakran sikeresen kezelhető is.


[link]

2018. okt. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez nagyon sok mindent megmagyaráz ! Köztük a betegségektől való félemet. Nagyon köszönöm
2018. okt. 21. 16:06
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Igen ez kényszerbetegségnek (OCD) tűnik... Kell hozzá akaraterő hogy le tudd küzdeni, ha úgy érzed hogy egyedül nem megy, fordulj pszichológushoz..bár ha elég kitartó vagy sikerülhet egyedül is de nehéz menet.. Olvass utána ez elég gyakori probléma.

2018. okt. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szerintem ( remélem) ez nâlam el fog múlni mert kisebb koromban sokkal erősebb volt , má tudom azt mondani hogy nem a ruhámtól függ a napom kivitele de ez hosszú folyamat volt és néha nehéz nemet mondani , de igy hogy tudom hogy ez van talán könnyebb lesz
2018. okt. 21. 16:25
 6/10 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt velem is... Gyerekkoromban sokkal erősebb volt, most már csak néha jön elő. X éve más miatt voltam pszichiáternél(anorexia) és ő hozta fel először. Sosem gondoltam volna előtte h ez egy betegség... Vagyis olyan amivel együtt lehet élni.

Szóval nem vagy bolond😊

2018. okt. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=6MZCR7XitQs


Itt több eset is bemutatásra kerül.

2018. okt. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat , délután át is böngésztem az oldalakat azoban nem tudom hogy bele vonjak e valakit mivel még bőven kiskorú vagyok ://
2018. okt. 21. 22:44
 9/10 A kérdező kommentje:
Szerintetek az is ehhez kapcsolódik hogy úgy érzem hogy ,,hogyha ezzel a labdával dobok edzésen akkor 0 pont lesz de ha a leghatsoval a polcon akkor tokeletes " ? Kicsit megtanultam atiranyitani az erzest ugy hogy ne rossz legyen hanem mindig jora gondolok
2018. okt. 22. 18:44
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia

4.vagyok megint.. Igen ez ugyanaz a dolog, vagyis OCD.. De most hogy tudod, szerintem is könnyebb lesz és valszeg le tudod majd küzdeni ha van akaratsrőd.Addig is sok sikert😊

2018. okt. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!