Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire lehetek hajlamos rá?

Mennyire lehetek hajlamos rá?

Figyelt kérdés
Több közeli családtagom hunyt el rákban. A nagyapámnak a máján volt egy lúdtojás nagyságú daganat, nem élte túl. Nagybátyám 56 éves korában tüdőrákban hunyt el. Nagymamám testvére szintén. A másik nagyapámban nem vagyok biztos, de úgy tudom, hogy ő is. A nagymamámat 15 éve műtötték, egy emberfej nagyságú daganatot szedtek ki. Ő még él. Ezek tekintetében mennyi lehet az esélyem, hogy idővel én vagy a testvéreim is betegek legyünk? Nekem van egy ciszta a bal petefészkemben, eddig úgy tűnik, hogy jó, de rettegek, hogy elrákosodik. Megműteni nem akarnak, mert magasan van és félő, hogy átvágnák a belem.

2018. okt. 26. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:

A ciszta az nem rák és nem is lesz belőle az.

Egyébként manapság nagyon nagyon kevés azon családok száma, ahol nincs legalább 1-2 ember, aki rákban halt meg. A többi pedig nem.

Szóval a hajlam benned lehet, de ezt senki nem fogja tudni neked megmondani, hogy mennyi az esélyed rá, vagy miben fogsz meghalni. Mindenesetre sokat tehetsz az egészségedért, ha folyamatosan jársz orvoshoz, különböző vizsgálatokra, szűrővizsgálatokra.

2018. okt. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mivel nem ismerjük az egész családodat, nem lehet pontos százalékot kiszámítani, de elég magas szám lenne. Ha pedig helyesen fogsz táplálkozni és az életviteled is normális lesz, akkor hamarabb egy virágcserép fog az utcán fejedre esni.
2018. okt. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ez az öröklődés dolog általában ugrik egy generációt. tehát ha a nagyszüleid között sok volt a daganatos akkor nagyobb eséllyel lesz neked mint a szüleidnek.

a ciszta viszont nem rák

2018. okt. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem értek e, bocsánat. :) Kétszer voltam miatta tumormarker vérvételen. Azt mondta a doki, hogy figyelni kell, mert folyadékkal teli és el tud rákosodni. Ezért írtam.
2018. okt. 27. 07:15
 5/5 A kérdező kommentje:
Hozzá*
2018. okt. 27. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!