Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vérvételen kiderült, magas a...

Vérvételen kiderült, magas a bilirubin szintem. Lehetséges hogy a sok cataflan fájdalomcsillapító miatt?

Figyelt kérdés

2018. okt. 29. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem is magas szokott lenni. Hosszú évekkel ezelőtt megállapították, hogy Gilbert syndromám van. Gyakorlatilag nem is igazán betegség, csak egy állapot. Bizonyos hatásoktól túl sok termelődik a bilirubinból, ami egy festékanyag, ezáltal besárgulhatok, de más problémát nem okoz. És amúgy még soha nem fordult elő, hogy besárgultam volna.
2018. okt. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, de nem is kizárt. Mennyi az a sok? Amit se soknak gondolsz, az nem biztos, hogy valóban sok.
2018. okt. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem is jött ki ilyen eredmény. De azt mondták, hogy nem kell vele foglalkozni, mert nem okoz semmit sem. Én úgy tudom, hogy ez genetikai eredetű.
2018. okt. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A megengedettnél 3egységgel magasabb.. nem 21, hanem 24.
2018. okt. 29. 17:55
 5/10 anonim ***** válasza:

na hát az a plusz 3 az semmi kb.

bilirubinnak amúgy a májhoz van köze, annak a működéséhez. ha nő vagy és fogamzásgátlót szedsz attól is lehet magasabb ilyenkor viszont ajánlott elmenni a nőgyógyászhoz és a tanácsát kikérni.

Amúgy attól függ hogy miért csinálták neked azt a vérelemzést. ha valamilyen májbetegség gyanúja miatt akkor fontos.

2018. okt. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem 36 is szokott lenni. És soha semmit nem okozott még a megemelkedett érték.
2018. okt. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A Cataflamra kérdeztem, hogy mennyi az a sok? De a bilirubinnál 21 helyett 24 nem számottevő.
2018. okt. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azért kellett a véreredmény mert fogamzásgátlót akartam íratni, de így az orvos nem írta fel.

Hát, cataflan-t akkor is beveszem ha csak enyhén fáj a fejem, menstruációs görcsöknél meg 3at be szoktam venni, mert csak az segít. Tehát nagyon sok.

2018. okt. 30. 09:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem gyakran veszed be, akkor azért az nem olyan sok. Fejfájásra 25 mg. Ha csak a menstruáció fájdalmas napjain veszel be egy nap alatt hármat, az se sok.
2018. okt. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Azért kellett a véreredmény mert fogamzásgátlót akartam íratni, de így az orvos nem írta fel."

Fel lehet íratni így is. Nem befolyásol semmit. Ha valóban nem áll fenn az esélye, hogy májbetegséged van. Önmagában a megemelkedett bilirubinszint nem jelent májbetegséget. Nekem így is felírták. De nekem csak ezzel van gond, mással nincs.

2018. okt. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!