Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Stresszeljem magam tovabb?...

Stresszeljem magam tovabb? Tobbi lent.

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem..Par hete kezdtem erezni,mintha szurna a szivemnel.Csaladorvos felirt egy vitamiunt, az el is mulasztotta, majd elkuldott EKG-ra, ami lezajlott es csak parszor van egy icipici szunet de a doki aztmondta nem nagy para masnap jojjek be ultrahangra. Az is megvolt a koromhoz kepest tokeletesen mukodik minden, jol zarnak a kamrak stb.Mertek vernyomast is ami ott egesz nagy volt 130+, itthon viszont normal ertek 115 korul, a doki is mondta izgulastol lehet ekkora. Irt fel magnerotot. Tudom hulyeseg a neten olvasgatni de talaltam egy cikket ahol a ritmuszavar veszelyeirol szamolnak be es nagyon beszartam, mert stroke meg agyverzesrol is irtak.. A doki nem mondta hogy ritmuszavarom lenne szoszerint.. csak,hogy parhelyen nem teljesen ritmusosan ver. Nagyon eszem ez miatt magam mar vagy 2 hete folyamatosan stresszelek, mondta menjek vissza miutan elfogy a gyogyszerem de az honap vegen lesz es nem tudom mire szamitsak. Mar lassan felek lefekudni aludni, elaludni meg annal nehezebben tudok a felelemtol. Szerintetek komoly a dolog vagy csak en csinaltam belole ekkora ugyet? Hajlamos vagyok raparazni mindenre..


17F



2018. nov. 15. 21:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia. A ritmuszavarnak is vannak fajtái, és az csak annyit jelent, hogy nagyobb esélyed van strokera, vagy infarktusra a teljesen egészséges emberekhez képest. De mivel az orvos nem mondta, hogy ritmuszavar lenne, ezért ne állíts fel magadnak diagnózist, mert az, hogy nem teljesen ritmikus a szívverésed mástól is lehet.


Mellesleg, csak, hogy megnyugtassalak: a stroke és az infarktus is ugyanaz a dolog - trombózis. Magyarán a véred összesűrüsödik, és létrejön egy rög, ami eldugít egy eret. Attól függően, hogy hol van az ér hívjuk strokenak (ha az agyban van), infarktusnak (ha a szívben van), tüdőembóliának (ha a tüdőben van), vagy trombózisnak (ha máshol van). Mivel az orvos nem írt fel vérhigítót, ezért nem valószínű, hogy arra kell gondolni, hogy ilyesmi bekövetkezhet. De ha túlzottan félsz, sportolj és igyál napi 3-4 liter vizet: a sport kitágítja az ereket, a víztől pedig folyósabb lesz a véred, és nehezebben képződik rög.

2018. nov. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!