Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kodein hatása alatt levezethet...

Kodein hatása alatt levezethetek egy hosszabb utat?

Figyelt kérdés

Makacs köhögésemre a háziorvosom felírt egy kodein tartalmú köhögéscsillapító kanalast, amit úgy kellett elkészíttetni a gyógyszertárban, nincs rajta semmi leírás. Csak a patikus figyelmeztetett, hogy kodein van benne, amire rá lehet szokni.


Le kell majd vezetnem egy hosszabb utat, több mint 10 órás lesz. Beszedhetem előtte a kanalast, vagy nem kellene? Milyen gondot okozhat vezetéskor, ha beszedem?


Ha reggel indulok, akkor előtte este még rendben van, ha utoljára beszedem?



2018. nov. 24. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
" A mellékhatásokról kérdezze meg orvosát, gyógyszerészét! " (Nem a Gyakorin Mari nénit, Pista bácsit!) :)
2018. nov. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves #1-es!


Hidd el, megtenném, ha tudnám.


1. Az orvosom nem is közölte, hogy kodein tartalmú az általa felírt kanalas.

2. Amikor kiadták a gyógyszertárban, nem jutott eszembe hirtelen kérdezősködni. Azt sem tudtam, mi az a kodein, itthon olvastam csak utána. És az olvasottak alapján merült fel bennem, hogy vajon biztonságos-e ezzel vezetni!

3. A kanalas címkéjén semmilyen infó nincs, csak egy tollal odafirkantott pár betű, amit ki sem tudok olvasni.

4. Holnap korán reggel indulok. Így szombat este sem a háziorvosom, sem a patika nem elérhető.

5. Gondolom vannak itt olyanok, akik már szedtek kodein tartalmú gyógyszert és tisztában lehetnek a vezetésre gyakorolt hatásával. Esetleg szakemberek, akik tudnának nekem segíteni és válaszolni a kérdésemre.

2018. nov. 24. 16:08
 3/4 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Egyetértenék a kommenteddel, ha pontosan meg tudnád írni, hogy mit szedsz, mik az összetevői. No de így szakember is csak találgatni tud. Mindenesetre én ilyen esetben talán fél adagot vennék be mielőtt elindulok, illetve napközben, amíg vezetek.
2018. nov. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem kevered be 1,5 l sprite-tal az egész adagot, és húzod le, akkor szerintem simán vezethetsz. A hatóanyag a köhögési ingert csillapítja, az elméletileg nincs hatással a vezetésre. Nagyobb dózisban meg lelassul az ember légzése, összefolyik a beszéde, aztán csak ül egy helyben, és van. Ilyen állapotban nyilván nem érdemes vezetni. Mondjuk az itthon forgalmazott készítmények olyan alacsony kodein-tartalmúak, hogy mire meginna valaki annyit, hogy beüssön, addigra a többi összetevőtől lesz baja vagy hal meg. Külföldön például a Prometh-et vagy a Makatussin-t lehet használni tudatmódosításra. De ha gyógyszerként használod köhögés ellen az utasításnak megfelelően, akkor gond nem lehet.
2018. nov. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!