Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt olyan, akinek gondja...

Van itt olyan, akinek gondja van a kortizol szintjével?

Figyelt kérdés

Nekem eléggé magas lett, és érdekelne, hogy ilyenkor mi lesz a következő lépés?!

Nagyfokú hízás miatt vizsgálnak. Hónapok óta fáj a hasam, hátam. A derekamnál elcsúszott egy csigolya, viszont a vesémnél érzek erősebb szúró érzést. Lehetséges, hogy a magas kortizol az oka az utóbbinak? A többi tünetet leírom ha fontos. Viszont az érdekelne leginkább, hogy ezekután mi a teendő? Dokihoz elmegyek vele, de még nem most sajnos.



2018. nov. 30. 22:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Voltál már dokinál?

Én nő vagyok, én meddőségi, és hízási gondokkal fordultam orvoshoz. Igaz, nem rövid idő alatt híztam meg,de viszont lényegesen, a leadása pedig nem megy.

A hormon vérvételen derült ki, hogy 710 nmol/l (a normál érték 536 nmol/l)

Neked menni a kortizol szinted?

Nekem még egy hét mire megyek a dokihoz, de már mindenféle dolgot összeolvastam a Cushing szindrómáról, agyalapi mirigyről, mellékvese daganatról...stb. Eléggé betojtam.

Olvastam, hogy a sok stessz is megemeli a szintet, ami jelen van az életemben, de sajnos nem hiszem, hogy esetemben csak ennyi okozná, de nem tudom.


Te voltál azóta orvosnál?

2018. dec. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Sziasztok,


Nekem most csináltak verveteles kortizol vizsgálatot. Az érték 310 nmol/L.


Sajnos nekem ez semmit nem mond, valaki aki kicsit jartas a temaban tudja esetleg, hogy ez mennyire normal ertek?


Koszi.

2019. ápr. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez normális érték. Ha nem az lenne, meg lenne jelölve is a leleteden.
2019. ápr. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!