Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas kortizolos betegek?

Magas kortizolos betegek?

Figyelt kérdés
Milyen magas volt a kortizolotok? Mik voltak a tünetek? Mitől volt? Mennyi idő volt, míg kezelni tudták? Megműtöttek? Mennyire jöttetek helyre?

2018. máj. 4. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nőként fordultam orvoshoz meddőség és hízás miatt. Igaz nem rövid idő alatt híztam meg, de mégis jelentősen, a leadása viszont nem megy.

Egy hormon vérvételen derült ki hogy 710nmol/l a kortizol, a normál érték 536nmol/l helyett.

Neked mennyi volt?


Még van pár nap az orvosig, de én már mindent összeolvastam a Cushing betegségről, agyalapi mirigy, mellékvese daganatról, és eléggé betojtam.

Olvastam, hogy stressz is okozhatja a megemelkedést, ami jelen is van az életemben, de sajnos laikusként én nem hiszem hogy csak ennyi okozná a szint megnövekedését.


Neked mennyire volt magas, hogy vizsgáltak tovább? És mi történt azóta veled?

2018. dec. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nekem 930 valamennyi volt a kortizolszintem. Elég stresszes életvitelt élek. Hasonlóan meghíztam, nem hirtelen, leadni viszont nem tudom.

Kizárták a cushing-kórt, viszont nem tudják, hogy pontosan mi a bajom.

Még a pcos enyhébb változata lehetséges, ultrahangra kell mennem nemsokára.

2018. dec. 7. 10:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Hogyan történt a Cushing kizárása?
2018. dec. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elmentem egy endokrinológushoz, aki adott egy tablettát.

Vasárnap bevettem éjjel 11 körül és másnap vért vettek. Az alapján:)

2018. dec. 7. 10:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is lesz ilyen "tablettás" vérvételem, ami neked volt, hogy a Cushing-ot ki lehessen zárni. Szintén a pcos enyhébb változata jöhet nálam is szóba majd ha nem igazolódik be a Cushing...
2018. dec. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Azért feltétlen írd meg, hogy mit állapítottak meg. Jó lenne kapcsolatot tartani egy sorstárssal. :)

2018. dec. 14. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!