Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Augmentin antibiotikum?

Augmentin antibiotikum?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 2 napja voltam orvosnál aki azt mondta nagyon csúnyán be vannak gyulladva a manduláim és tisztára ellepte a fehér lepedék. Kaptam Augmentin antibiotikumot naponta 2x kell be vennem és napi egy Probiotikumot.

Vérvizsgát is csinált ami nem valami jó eredményt adott mert kimutatta hogy vírus van a véremben. Holnap megyek ellenörzésre és ha úgy lássa hogy a 2 napi antibiotikum kezelés nem hatott akkor ki ír egy Penicilin injekcióra, szerintetek ez nem elhamarkodott döntés lenne?



2018. dec. 19. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:
57%

Nem. A mandula elég gyorsan el tud tályogosodni és mivel közel van az agyhoz, így simán lehet gennyes agyhártyagyulladást kapni amibe gyorsan belehalsz.

Szerintem inkább bízd a dokira az okoskodást.

2018. dec. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Szeded az Augmentint és közben kapsz egy másikat, ami még eredményesebbé teheti a gyógyulást.

Azt nem tudom, hogy a 2 nap elegendő-e, de ha az orvosod azt mondta, akkor úgy van. Ha nem vagy penicilin érzékeny, akkor megéri.

2018. dec. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy érzékeny vagyok e.. mert 17 éves létemre nem voltam még igazán beteg amire antibiotikumot kellenne szednem.. szóval azt nem tudom neki megmondani, de akkor felfogok venni. Sajnos tályog az már van mind 2 felől, nagyon csúnyák, füleim fájnak de megnézte és nincsen belső fülgyulladásom... enni,inni alig tudok, beszédről álmodni se merek.

Fontos lenne hogy elmúljon mivel egy hét múlva el kellenne utaznom, szerintetek addig hatni fog?

2018. dec. 19. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!