Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy alulműködésre...

Pajzsmirigy alulműködésre letrox 50mg?

Figyelt kérdés
2 hete szedem csak, tudom, hogy hónapok kellenek ahhoz, hogy hasson a gyógyszer. Viszont azt szeretném megtudni, hogy valaki mellette tudott fogyni? :) Egyelōre sportolni nem tudok, eléggé korlátozott vagyok gerincbetegség szempontjából. Erre kitaláltam az úszást, mint mozgás forma. Diétázom, a cukrot eltudom hagyni rendesen, viszont a liszttel van némi gondom. Napi 4 db zsemlét megszoktam enni, reggelire kettőt és délután kettőt. Nem igazán tudom mit vihetnék a munkahelyemre helyette. Szívesen várok ötleteket! :) Próbálom kizárni a zsíros ételeket is, basizással egyáltalán nincs gondom.. Egyedül az a fránya lisztes zsemle. Azt is elakarom hagyni, de még nem tudom mire cserélhetném le, ami ugyanannyi energiát ad a hétköznapokra. Tanácsok?? :)

2018. dec. 19. 19:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Elírtam a kérdésben a nasi* szót. :D
2018. dec. 19. 19:33
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem kellenek hónapok ahhoz, hogy "hasson". Ugyanis ez a gyógyszer tulajdonképpen szintetikus T4 hormon, tehát a hiányzó hormonmennyiséget viszed be vele a szervezetedbe.

Itt adódik rögtön az első kérdés: megfelelő-e az adag. Ha megnézed a tájékoztatóját, azon is rajta van, hogy az első időszakban elég sűrű időközönként kell(ene) csekkolni laborban, hogy be lehessen állítani a megfelelő adagot. Ezt sajnos a gyakorlatban nem szokták megcsinálni, csak három hónap múlva - tisztelet a kivételnek.

Szintén rossz gyakorlat, hogy az ellenőrzéskor (meg már eleve a gyógyszer rendelése előtt is) csak TSH-szintet szoktak nézni, holott a T3 hormont is kellene. Így előfordulhat (sajnos elég sokak tapasztalata), hogy a) nem is kellett volna gyógyszer, vagy csak kevesebb, mert elegendő a T3 mennyisége b) hiába jó a TSH, mégis megmaradnak a tünetek, mert a T3 még mindig kevés marad.

Egyébként akiknek okés a mennyiség, azok között is sokan vannak, akik nem tudnak fogyni, normál étkezés és sport ellenére sem.


Neked miket mértek? Milyen eredményeid lettek? Antitesteket néztek?


Napi 4 zsemlével szerintem nincs gond, az nem olyan sok, ha tényleg nem eszel mellette más szénhidrátbombát. A rendszeres mozgás (az úszás) és a cukorfogyasztás csökkentése vagy kiiktatása meg fogja hozni a kívánt eredményt - amennyiben a szervezetednek elegendő mennyiségű T3 áll rendelkezésére.

Ami inkább probléma lehet a zsemlével, az a glutén. Ha Hashimoto-s vagy (az alulműködések 90%-a Hashimoto miatt van), akkor a) lehet, hogy gluténérzékeny is vagy (kb. a betegek egyharmada az) b) a nem gluténérzékenyeknek is ajánlják a glutén elhagyását, mert ez csökkentheti a gyulladást.

Kipróbálhatod, hogy csökkented a glutént, vagy akár teljesen el is hagyod - végigkóstolhatsz gluténmentes termékeket (elég drágák, de nem mind, és nem mindenhol, szóval kutass a környékben különböző lehetőségek után, a puffasztott rizsszelettől kezdve a kukoricakenyéren át a rozsos cuccokig).

2018. dec. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

125-t szedek nem fogytam.

Sőt most épp h rosszabb lett az eredményem.

Az úszás szuper!vízalatti tornát is csinálj.

Teljes kiőrlésűre cseréld!

2018. dec. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hú, hát néztek több mindent.

AntiTpo nem lett rossz.

TSH-m lett 3,410 és a Referencia érték 0.550-4,780. Erre kaptam a letroxot.

Továbbá cukrom 2,00 helyett 2,38, erre kaptam merckformint. Még a kortizol szintem miatt vissza kell menem vérvételre, mert az magas lett. 744,6 lett, 618,0-ig lett volna jó. Ettől az ún. stresszhormontól is lehet hízni, hasonló tüneteket produkál mint az alulműködés. Eddig még semmo változást nem vettem észre a hormonpótlást követően, már több mint 2 hete szedem. Köszönöm a válaszokat!

2018. dec. 24. 07:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Olvasd el akkor újból az előző válaszomat. Az a) pontnál különösen, ugyanis te abba a csoportba tartozol. Normál TSH-szintnél semmi nem indokolja a hormontabletta szedését! A T3-szintet kellene méretni sos-ben - ha az alacsony, akkor indokolt a tabi.

Annyit hozzáteszek még a teljesség kedvéért, hogy ez "csak normál" szint, az optimális 2.5 alatt van. - De a TSH változó érték, akár egyszeri kiugrás is elképzelhető. Ha normál T3-szintnél tovább szeded a gyógyszert, akkor abból előbb-utóbb túlműködéses tünetek lesznek. Úgyhogy csak azt tudom javasolni, hogy ne szedd tovább a tabit egyelőre, amíg el nem mész laborba. Vagy legalább felezd meg az adagot, tehát csak felet vegyél be.

Ilyen TSH esetén nem is szokták továbbküldeni az embert, szóval a T3-at csak privátban tudod megméretni - nem vészes, a CentrumLabnál például 2 ezer forint.

Ha nem hiszel nekem, olvass utána nyugodtan.

2018. dec. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Elolvastam a kommentedet. :) Maganban voltam, ott irtak fel. Ultrahangon nem latnak soha semmit hal isten, de a tsh-m mindig magasabb mint lennie kellene. Szerintem erti a dolgat a doktor no, kb. ket het mulva megyek vissza vervetelre, tsh-t es kortizolt nezetni. Akkor mondom nekik, hogy tegyunk bele t3-mat is.
2018. dec. 25. 06:52
 7/8 anonim ***** válasza:

De hát most sem magasabb a TSH-d, mint kellene...

Mindegy, a te dolgod, én a saját tapasztalataimat tudom csak: nekem 8.1-es TSH-ra írtak fel tabit teljesen feleslegesen, mint később kiderült, miután hetekig rosszul voltam a túlműködéses tünetektől. 8 hónap után álltam le, ennek már 10 hónapja. Azóta nézetem rendszeresen a T3-at és a TSH-t is, mindig teljesen jók, legutóbb 1.12 volt a TSH-m. Plusz ezen az oldalon és egy másikon is beszéltem két olyan hölggyel, akik hasonlóan jártak.

Mindenesetre tényleg nézzetek T3-at legalább 3 havonta. Meg antiTG-t legalább egyszer, ha az még nem volt.

2018. dec. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a leirt tapasztalatodat.

Ugy ertettem, hogy magasabb mint lennie kellene es ugye egyenenkent valtozo, hogy ki milyen ertekek mellett hizik. Koszi az infot, majd nezetem azokat is.

2018. dec. 26. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!