Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kezdődő torokfájásra valami...

Kezdődő torokfájásra valami hatásos gyógymód?

Figyelt kérdés

Apa három napja beteg. Tegnap lázas volt, fáj a torka, köhög, rosszul érzi magàt. Több ismerősünknek is ugyanilyen panaszai vannak jelenleg. Rettegtem, hogy nehogy elkapjam én is. De ma este érzem, hogy kezd fájni a mandulámnál. :( Nem szeretnék az ünnepre beteg lenni, főleg hogy orvos se lesz. Valami gyors hatásos gyógymód van még ilyenkor, vagy már tuti beteg leszek? Forró teát ittam eddig, de nem sokat segített.

N


2018. dec. 23. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Szoptatós torokfertőtlenítő, vagy ha nincs otthon, akkor sós vizes gargarizálás.

Tapasztalatom alapján a kezdődő tüneteket már nem lehet visszafojtani, abból már biztos betegség lesz... 😷

Csak enyhíteni lehet. Jobbulást!

2018. dec. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, nem szoptatós, hanem szopogatós! 😄

(Ez a kütyü mindent átfogalmaz!)

2018. dec. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fekete vagy mézes negró. Az az igazi
2018. dec. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tömény sós vizes gargarizálás csökkenti a garatfájdalmat, köhögéscsillapítót és hurutoldót már most el lehet kezdeni szedni (ill. hársfa vagy kakukkfű tea formájában inni) ill. orrnyálkahártya érintettség első jeleitől kezdve orrcseppet kell alkalmazni.
2018. dec. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jaj köszönöm szépen nektek!! Elkezdem kipróbálni a dolgokat amiket javasoltatok! :) Nem gond ha kicsit fáj a torkom, de apa is napok óta fekszik, nem szeretném az egész ünnepet ágyban tölteni.

Jó éjt nektek!!

2018. dec. 23. 23:15
 6/9 A kérdező kommentje:
#1: Igazad volt. :( Hiába a sós víz meg a negró. Arra keltem fel egy fél órája, hogy fáj nagyon a mandulám, alig bírok nyelni, illetve majd meg fagyok, nem tudok visszaaludni. :( Szép kis karácsony. Nem is tudom milyen gyógyszerek vannak itthon, reggel majd megnézem. Holnap,holnapután rokonlátogatás utána munka, valahogy muszáj helyrehoznom magam.
2018. dec. 24. 02:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Forrót ne igyál, csak langyosát és napi 3szor sós vizes gargalizálás segíthet.
2018. dec. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

cserszömörcés szájvizes öblítés, garantált a siker.


Forrót nem szabad inni, sem erősen szénsavas italt, sem hideget. A rumos tea sem erre való.


Ami még verhetetlen, az a Tantum verde cukorka.

2018. dec. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Sajnos szentestére nagyon beteg lettem. Ügyelet lett belőle. Torokgyulladásom van, lázas voltam, köhögök, fújom az orrom, fáj a fejem. Tegnapig csak feküdni tudtam. Kaptam antibiotikumot, mára már valamennyivel jobban vagyok. Az egész karácsony ilyen szörnyen telt, pedig sosem szoktam ennyire beteg lenni. Most már a tesóm is beteg, megy végig mindenkin :(
2018. dec. 27. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!