Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Pajzsmirigy alulműködésre...

Pajzsmirigy alulműködésre hölgynek hatásos gyógymód? Tyroxint nem szeretnénk. Milyen más gyógyszer, gyógymód van a hormomgyógyszereken kívül? Neked mi vált be?

Figyelt kérdés

2018. máj. 1. 14:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem szeretnél?

Ha tényleg szükséges, akkor azon a gyógytea meg a homeopátia nem fog segíteni.

2018. máj. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A pm-hormont nem lehet másképp pótolni.

Tehát ha nem kis mértékű az alulműködésed, akkor vagy szeded a hormontabit, vagy szenvedsz a tünetektől. (Lehet, hogy most még nincsenek, de bármikor kialakulhatnak.)


Viszont:

- ha jódhiány okozza az alulműködést, azt jódpótlással helyre lehet hozni;

- ha Hashimoto, akkor vitaminok, ásványi anyagok és diéta segíthetnek az autoimmun folyamat lassításában, jó esetben visszafordításában, optimális esetben pedig a teljes megszűnésében. Viszont a pajzsmirigyben eddig okozott károsodás ettől még meg fog maradni.

Ha leírod, hogy melyik, ill. hogy milyen vizsgálataid voltak eddig, akkor írok konkrétumokat.

2018. máj. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hiába emelted ki a kérdést, az van, amit leírtam.

Ha meg néhány egyszerű adatot nem vagy képes leírni, akkor nem tudom, mit vársz.

2018. máj. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Pajzsmirigy alulműködés és Hashimoto. TSH 4 körül. 66 éves hölgy. 50 mikrogramm Letroxot írtak fel. Mit tanácsolsz? Szedje vagy van valami helyette?
2018. máj. 9. 14:51
 5/12 anonim ***** válasza:
Én az 1-es vagyok, és szedném. Vagy hát szedem is, semmi bajom nincs tőle, szépen rendeződött a TSH-m, lehetett is visszajönni az adaggal.
2018. máj. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget egyes. Hasznos és jó!
2018. máj. 10. 09:01
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.


Nem akarlak elkeseríteni titeket, de önmagában az még nem sokat jelent, ha a TSH-szint visszaesik a normál értékre. Pusztán annyi, hogy a T4 hormonszint akkor már jó, mivel a Letrox és a többi tabletta (pl. az Eutyrox) tulajdonképpen szintetikus T4 hormon.


Viszont a szervezetnek ezt még át kell alakítania T3 hormonná. Ha ez bármilyen okból nem történik meg, akkor továbbra is fennállhatnak az alulműködéses tünetek, sőt, még újabbak is jelentkezhetnek.

Szóval időnként (félévente, vagy legalább évente) tanácsos méretni a T3-szintet is. Ha vannak tünetek, akkor gyakrabban. - És alacsony T3 szintnél emelni szoktak az adagon, ami az esetek egy részében hatékony lehet, de sokaknál meg marhaság, hiszen az átalakítással van probléma. Magyarországon viszont alig egy-két orvos hajlandó felírni olyan tablettát, ami már eleve T3 hormont tartalmaz, vagy T3 és T4 kombinációja. - És ezeket is csak külföldről lehet megrendelni. Viszont megoldják a problémát...


Plusz gond, ha Hashimoto-ról beszélünk, mivel az egy autoimmun betegség, és a hagyományos orvosok szerint gyógyíthatatlan, ezért nem is foglalkoznak vele. Funkcionális orvosok viszont nagyon jó eredményeket tudnak elérni.

Kezdő "lépések":

- napi 2-400 mikrogramm szerves szelén (szeleno-metionin) E-vitaminnal együtt bevéve; ez segíti a T4 hormon T3-má alakulását;

- napi legalább 2000 NE D-vitamin (étkezés közben, mivel zsírban oldódik), ez gyulladásgátló hatású;

- egyéb gyulladáscsökkentőket is lehet szedni, pl. kurkuma kapszula; és ételhez is lehet tenni pluszban kurkumát, meg fahéjat és bármilyen fűszert, ami gyulladásgátló hatású;

- a tünetektől függően szükséges lehet még B12 vitamin, magnézium, cink, króm, A-vitamin stb.


Az aTPO-szintet három havonta tanácsos ellenőriztetni. Ezt sajnos a TB-s orvosok nem szokták, így marad a privát, ez kb. 2000 Ft. Így lehet nyomon követni az aTPO-szint változását. Ha 3 hónap alatt jelentősen csökken (optimális esetben akár a felére is lehet), akkor jó, tovább kell szedni a vitaminokat és ásványi anyagokat. Ha nem csökken legalább 20-25%-ot, akkor további lépéseket kell tenni: pl. a cukrot és a mesterséges adalékokat kiiktatni az étrendből. A mesterséges édesítőszerek sem jók. A sztívia okés, ill. a méz "határeset".


A három hónap alatt bőven ki lehet vizsgáltatni, hogy van-e glutén- vagy tejérzékenység vagy allergia. Ha van, akkor mindenképp diétázni kell.

Ha nincs, de az aTPO-szint nem csökken, akkor is érdemes lehet megpróbálni ezeket, mert sok esetben javulást lehet velük elérni (tünetek csökkenése, jobb közérzet stb.)


Illetve lehet még további vizsgálatokat végezni, ha a diéták sem segítenek, mert sokszor valamilyen vírus, baktérium vagy gomba okozza a Hashimoto-t (pl. Helicobacter pylori, Candida, penészgombák, Epstein-Barr vírus stb.) - Ha ezeket kikezelik, akkor ezzel "kihúzzák" a Hashimoto "gyökerét" is egyúttal.


Egyelőre ennyi, ez elég "program" az elkövetkezendő fél évre. :D

2018. máj. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

1es vagyok.

Mi az a funkcionális orvos?

2018. máj. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem a tüneteket akarják elfedni (vagy jó esetben pusztán megszüntetni), és pláne nem a laborleletet kezelik, mint ahogy sok-sok hagyományos orvos szokta...

Egyben nézik az egészet: lelet eredmények + tünetek + táplálkozás + genetikai faktorok + környezeti hatások + életmód.

A leglényegesebb pedig: a probléma gyökerét kutatják fel, és azt orvosolják, ha lehetséges.


Jelen esetben a magyar (és sok más országbeli) gyakorlat az, hogy a TSH-szintet nézik, ha pm-re utaló tünetek vannak valakinél; ha a TSH "jó", azaz határértéken belül van, akkor nem vizsgálják tovább.

(--> Pedig gyakran előfordul, hogy az aTPO-szint már évekkel korábban megemelkedik, ez akár 10-15 év is lehet. -- Sok Hashimoto-s évekig járja a különböző orvosokat a különböző tünetekkel, mire végre valakinek eszébe jut, hogy pajzsmirigy-probléma állhat a háttérben.)

Ha magas a TSH, akkor JÓ ESETBEN mérnek további pm-markereket is, és ezek alapján állítják be a gyógyszert (ami szintetikus T4 hormon); fél évente mérnek TSH-t, szükség esetén emelik az adagot.

Rossz esetben még az első vizsgálatok is elmaradnak, pusztán a TSH-szint alapján gyógyszereznek.

Ha a páciensnek rendben van a TSH-ja (azaz határértéken belül), akkor azt mondják, rendben van. Tehát LELETET KEZELNEK.

Holott pl. Hashimoto-val az alsó határ környékén kellene lenni, az az optimális.

Ha pedig a betegnek pm-es tünetei vannak (normál TSH mellett), akkor azt mondják, "ez ezzel jár", "ez normális". Pedig NEM.


Ezzel szemben a funkcionális orvosok nézik a laboreredményeket és a tüneteket is, a táplálkozást, az életmódot stb., és ezeknek megfelelően javasolnak gyógyszerezést + vitaminokat, ásványi anyagokat + életmódváltást + diétát stb.

És ami a fő: megpróbálják kideríteni, mi okozta a problémát - a genetikán nem lehet változtatni, de az összes többin igen. És ha megvan a probléma gyökere ("root cause"), akkor azt "kihúzva" ugyebár megszűnik a fő kiváltó ok.


Én angol nyelvű oldalakat olvasok a témában rendszeresen, mióta a gyógyszerezés ellenére nem múló tüneteim és az újabb tünetek miatt, továbbá az eredetileg is iszonyat magas aTPO-m emelkedése miatt teljesen kibuktam. Főleg egy olyan amerikai gyógyszerész hölgy oldalát olvasom, aki maga is Hashimoto-s volt vagy tíz évig, de meggyógyult, és rengeteg betegének is sikerült visszafordítania a folyamatot, vagy akár teljesen meggyógyulnia. (Dr. Izabella Wentz, ha rá akarsz keresni.) Az ő tanácsait követem, és két és fél hónap alatt kb. 25%-kal csökkent az aTPO-m. Jövő héten aktuális a következő harmadik havi labor, az eredmény függvényében folytatom az eddigieket, vagy ha esetleg ez kevésnek bizonyul, akkor jönnek a következő, szigorúbb lépések...

De van több Facebook-oldal is, ami nagyon hasznos, pl. a Hypothyroid Mom, vagy Dr. Mark Hyman oldala.

2018. máj. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm. Hasznos. Alapos. Te orvos vagy? Meggyógyultál ettől az életmódtól?


Funkcionális magyar orvost ajánlanál. Magán is jöhet.


Ennyi vitamint szedni nem túlzás? A súlyos elhízottság okozhat pm alulműködést?


Köszönöm. A kérdező.

2018. máj. 13. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!