Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek a háziorvos miért...

Szerintetek a háziorvos miért küldte el kórházi ügyeletre és ugye nem fektetik be?! Félek.

Figyelt kérdés
A rokonom a magas vérnyomására gyógyszert szed hosszú évek óta. Az utóbbi napokban rosszul érezte magát, folyton szédelgett, tarkónyomása lett, sípolt a füle, meg nem volt ereje semmit se csinálni. A kérésemre megmértük a vérnyomását, rájöttünk, hogy a gyógyszer amit szed, már nem hat neki, mert magas volt az érték. Rávettem, hogy menjen el a háziorvoshoz, hátha ír neki egy másik gyógyszert vagy változtat az adagoláson. Ehelyett az történt, hogy a rokonom hazajőve közölte, hogy beviteti magát a kórházi ügyeletre az autóval rendelkező ismerősével, mert a háziorvos azt mondta neki, hogy vészes vérszegénysége van, és vért kellene neki adni. Aztán el is ment a rokonom, több dolgot így már nem tudtam megkérdezni tőle. Arra lennék kíváncsi, hogy miből tudhatta a háziorvos megállapítani, hogy vészes vérszegénysége van, ahhoz vizsgálatok kellenének, vagy nem? Miért utalhatta be a kórházi ügyeletre? Ugye nem fogják emiatt ott tartani? Ugyanis nagy bajban leszek, ha ma este nem jön vissza, nagyon komoly problémák, gondok adódtak. Nagyon meg vagyok rémülve attól is, nehogy valami komoly baja legyen. Írjátok meg, mit gondoltok!
2018. dec. 28. 16:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Vészes vérszegénységet vérből - laboreredményből - tudnak diagnosztizálni. Esetleg nagyon sápadt volt a rokonod, vagy vérzett valahonnan? Lehetett valami más előzmény is, nem csak a magas vérnyomás.
2018. dec. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy vérzett-e valahonnan, viszont az biztos, hogy nagyon sápadt volt. Szerinted ott tartják, mennyi az esélye?
2018. dec. 28. 17:09
 3/13 A kérdező kommentje:
Akkor konkrétan a laborvizsgálat miatt (is) utalhatta be ezek szerint? Ha vért kell neki adni, akkor attól még hazajöhet ma este?
2018. dec. 28. 17:13
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de ha vért kap, nem hiszem, hogy elengedik.

Telefonja nincsen?

2018. dec. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nincsen.
2018. dec. 28. 17:44
 6/13 A kérdező kommentje:
Atyaég, őrülten rettegek!
2018. dec. 28. 17:48
 7/13 A kérdező kommentje:
És ha ott most a kórházi ügyeleten megcsinálják vele azt a laborvizsgálatot, amiből kiderül, hogy tényleg vészes vérszegénysége van-e, annak az eredménye mikor van meg, és emiatt is befektethetik?
2018. dec. 28. 17:52
 8/13 anonim ***** válasza:
Figyelj, kérdezd meg melyik kórházba vitte az ismerőse, és menj be oda!
2018. dec. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Gondolom komoly bajt állapított meg a háziorvos. Lehet volt nála egy elkészült vérképe az ismerősödnek, és onnan tudta vérszegény. Valahogy old meg a problémáidat.
2018. dec. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%
Igen, befektethetik. De nem inkább miatta kellene aggódnod?
2018. dec. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!