Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan/Miben vigyek köpetmintá...

Hogyan/Miben vigyek köpetmintát a háziorvosnak?

Figyelt kérdés
Sárga váladékot köhögök fel, ergo valami fertőzésem van.

2018. dec. 20. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Semmiben.

A torokból nagyon egyszerüen egy kicsi pálcával vesznek mintát, amit steril és egy steril fiolába tesznek és küldenek a laborba.

Neked gondolom nincsen steril ilyen dolgod.


Másik, hogy labort csak akkor csina´lnak, ha felmerül a bakteriális fertözés lehetsége. Ez pedig 3 napnál tovább tartó magas láz, levertség esetén állhat fel. Egyébként vírus fertözés és arra nincsen gyógyszer, csak sima lázcsillapítás, orrspré...

Bakteriális ferözés esetén van antibiotikum, de ennek azért komoly tünetei vannak.

2018. dec. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A betegségem már több, mint egy hete tart, de lázam egyáltalán nincs és nem is volt. De köhögés, torokfájás, orr-dugulás az elő-előjön. A köpetem sárgás színű, hol erősebb, hogy halványabb. Azt olvastam, hogy a sárga, az bakteriális fertőzésre utal.


De én is úgy voltam vele, hogy nem megyek orvoshoz, kiheverem, mert lázam nincs, sokszor egész jól vagyok, de eleddig nem gyógyultam meg teljesen, ezért gondoltam, hogy ma délután elmegyek a háziorvoshoz, és akkor már viszek neki mintát is, de ennek nem tudtam, mi a módja.

2018. dec. 20. 12:36
 3/4 anonim ***** válasza:

EGy normál megfázás vagy bármely felsöléguti betegség kb 2 hétig tart...

ìgy most pont jó vagy még. Ha nem volt lázad akkor egy sima virusos fertözés.

Az, hogy milyen színü a váladék nem határozza meg, hogy baktérium vagy virus okozza-e.

A bakteriális fertözéseknél szinte totál a padlon vagy, és magas lázad van.


A doki virusra nem ad semmit(ha ad akkor az nagy baj)ami vényköteles. Amit vehetsz ha szárazon köhögsz az köptetö, és mindenképpen ha eldugult az orrod akkor orrspré.


Kitartás kb köv hét közepére már kutya bajod sem lesz. Igyál sok sok folyadékot.

2018. dec. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Háziorvosnak ne vigyél mintát. Majd ha indokolt, akkor szakember egy már előttem leírt módszerrel leveszi és elküldi laborba, de háziorvos ilyennel nem foglalkozik,csak szakrendelésen csinálnak ilyet.
2018. dec. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!