Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tud esetleg valaki segíteni...

Tud esetleg valaki segíteni MR lelet èrtelmezèsèben?

Figyelt kérdés

Arcideg zsábára szedek gyógyszert lassan 5hónapja.

Most jött meg az MR eredmènye mert egyik gyógyszer sem bizonyosul hatásosbak.

A szakvèlemèny ezt írja.Mindkèt oldalon,de elsősorban bal oldalon a nervus trigeminusnál szoros neurovascularis kontaktus.

A jobboldalit csak megközelíti.

Ha valaki esetleg èrti miről van szó az írja már le.Mert a neurológus kèrte vigyem el a háziorvoshoz nèzze meg a leletet mert hozzá mèg soká kell menni de ez a háziorvos megállapította,hogy COPDm van csak a tüdőm meghallgatásából mikor meg voltam fázva aztán a tüdő leletem szerint tökèletes az állapota.:(

Szóval nem bíznèk a szavaivan.Elvileg ezt az MRt azèrt kellett csináltatni,hogy biztosak legyenek benne,hogy arcideg zsába.

Köszönöm


2018. dec. 28. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez elképzelhető, hogy azt jelenti.

Háziorvos, ha csak nincs radiológusi, vagy szakorvosi vizsgája, nem tud érdemben segíteni a lelet láttán. Neurológusnak kell ezt értelmezni és terápiát javasolni.

2018. dec. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sajnos èn is így gondolom,gondolom azèrt kèrte a neurológus,hogy vigyem el a háziorvosnak,hogy esetleg ha van rajta más is akkor mihamarabb tudjak róla.Dehát januárig úgysem tudom már vele mit kezdeni.Annyit tudtam èrtelmezni,hogy a fö artèria közel illetve èrinti azt a bizonyos 3ágú ideget.De lehet rosszul èrrelmeztem,mert nem vagyok orvos.

Azèrt köszönöm a válaszodat. :)

2018. dec. 29. 07:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Értem, de ezzel az a baj, hogy a háziorvos ha tuja is mit jelent, nem tud terápiás javaslatot tenni, ez neurológusi hatáskör.
2018. dec. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!