Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha korzettet kell viselnem...

Ha korzettet kell viselnem kaphatok teljes felmentést testnevelésből?

Figyelt kérdés

Jelenleg könnyített tesis vagyok, gyógytornára és úszni járok heti 3x viszont most a gyógytornászom elküldött a Gerincgyógyászati Központba.

Azért nem írta fel a korzettet az orvosom mert merev a háti görbület. Akkor ezután sem fogok kapni?



2019. jan. 1. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem kellett hordani, mégis teljes felmentést kaptam. Helyette volt gyógytorna és úszás. Fura, hogy neked a suliban is tesizni kell.
2019. jan. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

A korzett semmire se jó.

Ha nem gyógyultál meg max 1 év alatt, akkor érdemes lenne elgondolkkozni, hogy a gyógytorna, úszás nem a legjobb sport.

Nekem 1 év alatt elmúlt csípőnyujtásoktól, mint spárga és súlyzós edzéstől, mint guggolás.

2019. jan. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ez évben kezdtem, pontosabban 2018 októberében.

#1 hogy lehet hogy te teljes felmentést kaptál? Mondjuk februárra van időpont így lehet megkapom arra a 4 hónapra NEM?

2019. jan. 1. 12:35
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
3. Mert a tesitanárok nagy része egyáltalán nem ért a gyógytornához és csak ártanak. Nyilván ezt az orvosok is tudják.
2019. jan. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Kell, hogy kapj felmentést.

Nálunk egyik srác amiatt kapott teljes felmentést, mert gyógytornára kellett járnia, csak igazolnia kellett.

Az, hogy fogsz-e kapni korzettet, az majd kiderül, de gondolom nincs értelme ebben az esetben, bár nem hallottam még ilyen kifejezést, hogy merev a háti görbület, de ezek szerint van. Az a kérdés, hogy mitől merev. Bechterew?

2019. jan. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
2-es, azt még nem hallottad, hogy 18-19 éves korig kell hordani, mert akkor csontosodik be a gerinc?:))
2019. jan. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem, és olyanról se hallottam, hogy ha fáj a lábad, akkor 18-19 éves korodig mankóval járj :D
2019. jan. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb kèrdés hogy hàny éves vagy?

A csontosodàs mindenkinek màs életkorban fejeződik be, de nagyjàból olyan 18-19 éves kor.


A korzettnek igen is van értelme ha megfelelőt készìtenek.( tapasztalatbòl mondom ;) )

Én anno korzettesként se voltam felmentve tesiből, csinàltam amit tudtam és amit lehetett. Szerintem ezt az orvosnak kell eldöntenie, hogy kaphatsz e felmentést. (Vagy a gyógytornász javasolhatja esetleg az orvosnak)

2019. jan. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hetes, a kettőnek semmi köze egymáshoz, még átvitten sem. :P A gerincedet az izmaid két oldalról tartják, a ferdülés azért van,mert az egyik jobban megerősödött/elgyengült. Egyébként láthatólag közöd sincs ehhez, vagy akármilyen ismerősödnek..
2019. jan. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Aki ezt az "egyik oldal megerősödött" szöveget tolják, f1ng juk sincs az erősödésről ...
2019. jan. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!