Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nyirokrák lenne? (Mindenről...

Nyirokrák lenne? (Mindenről lent. )

Figyelt kérdés
Kb. 1 éve fedeztem fel egy duzzanatot az állkapcsom alatt, de nem foglalkoztam vele, gondoltam, elmúlik majd. Igazából nem látható a dolog, csak kitapintható, ha felemelem a fejem. Azon az oldalon van egy félig kinőtt bölcsességfogam, ami nem szokott fájni, semmilyen különösebb tünete nincs, csak át nem bújt elő teljesen. Az utóbbi időben elkezdett nyugtalanítani a dolog, mert ugyan sokáig nem törődtem ezzel a csomóval, most megint észrevettem.. Elmentem vele a háziorvoshoz, aki igazából rá sem nézett, csak meghallotta a dolgot és már adta is a beutalót nyaki uh-ra.. 2 hónap múlva kaptam időpontot, de azt mondták súlyos is lehet, ha bármi van, azonnal menjek. Borzasztóan meg vagyok ijedve, eddig tényleg azt gondoltam, a fogam miatt van, most már nem tudom mit gondoljak, mert a fogamról igazából szó sem esett, csak rögtön uh, vérvétel beutalókat kaptam meg ezeket a remek "megnyugtatásokat" mellé. :( 22 éves vagyok, nem szeretnék még meghalni.. Tudnátok valami tanácsot adni? 2 hónapig megőrülök még. Fogorvoshoz is 1 hónapra kaptam időpontot, de ott sem nézték meg mi a helyzet, csak hogy majd menjek vissza... :/

2019. jan. 9. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha egy éve ott van, és semmi panaszt nem okoz, akkor van esélyed az életben maradásra korlátozott ideig.
2019. jan. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Ha nyirokrendszeri rákod lenne, akkor nagyon szarul éreznéd magadat és legyengülnél. Ez egy egyszerű fogászati góc lesz szerintem.


Persze a leiratod alapján ami bennem körvonalazódott vélemény, ez nem helyettesíti a szakszerű diagnózist és szakemberi segítséget.


Amit tehetsz még, hogy a bónuszbrigádon lősz kedvezményesen egy "GÓCKUTATÁS" nevű szolgáltatást, napokon belül elmehetsz és ki lehet ezeket zárni utána.

2019. jan. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Siman lehet egy nyirokcsomó gyulladás. Nekem volt nemrég. Bár én is kétségbe voltam esve nagyon. Az egyik a myakamon volt/van, hol kisebb, hol nagyobb. Az nem nyugtalanított annyira. A másik a nyelvemen lett, egyik napról a másikra. Sok esetben megduzzadhatnak.

Én lehet elmennék azért maszekba a helyedbe. 15ezret megérne, hogy ne kelljen 2 hónapig paráznod.

2019. jan. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik az, hogy ha limfomara gondolsz akkor az nem jelenti a halalt mivel 90% szazalekos gyogyulasi eselye van a legtobb es koran felfedezett limfomanak ... Igazabol nem is nevezzuk nagyon raknak a limfomat...csak rosszindulatu betegsegnek..persze nagyon veszelyes es ha 2 hetnel tovabb megvan nagyobbodva egy nyirokcsomo feltetlenul orvoshoz kell fordulni...de mint mondtam nagyon jol kezelheto es gyogyithato !!!! A masik en is limfomas vagyok es semmi tunetem nem volt csak a megnagyobbodott nyirokcsomo a nyakamnal es a kulccscsontomnal..ha nem iszok alkoholt az egyik buliba eszre sem veszem a betegsegem..ugyanis nekem az az egy jellegzetes tunete jott elo a limfomanak, hogy alkohol hatasara elkezdett fajni a mellkasom eszre is vettek a mellkasomban a tobbi nyirokcsomot es ki is derult a limfomam..epp egy hete kaptam a masodik kemot meg 4et kapok es utana Pet ct :)

De persze en nem megijeszteni akarlak csak le irom neked es masoknak is, hogy komolyan kell venni a hosszasan megnagyobbodott nyirokcsomokat mert tenyleg az a legfontosabb, hogy idoben eszre vegyek akarmi is az!!


Valoszinu neked nem limfomad van de mindenkepp nezesd meg, mert nekem sem volt semmi tunetem a verkepem is csak keveske gyulladast mutatott ultrahangon tobbszor is neztek a nyirokcsomoim mindig aztmondtak reaktivak bele is nyugodtam, hogy csak megmaradt ez a ket nyirokcsomo de aztan Hala Istennek elmentem egy buliba ittam alkoholt es masnap szornyu mellkasi fajdalommal ebredtem mellkas rontgenen mar ki is mutatta hogy van valami a ket tudo kozott ez a valami is tobb nyirokcsomo ossze szedve es szovettani mutetre volt szukseg a pontos diagnozishoz ami Hodgkin limfoma 2 stadium..

Szerencsere en nagyon jol vagyok a kezelest is eddig nagyon jol viselem :)


Azert irtam ezt le, hogy barkinek megnagyobbodott nyirokcsomoi vagy fogyas, bor viszketes, laz, nagyon eros ejszakai izzadas jelentkezik mindenkepp menjen el orvoshoz, ha mar egy emberen tudok segiteni mar annak is nagyon orulok


De kerdezo nem kell megjjedned nezesd meg Uh azt a nyirokcsomot es ha nincs gond megnyugodhatsz anyukamnak is van egy ket aprobb ereszheto nyirokcsomoja ami evek ota ott van regebbi gyulladasokbol ....kicsit lehet oket erezni lehet neked is csak ez van

Vagy valahol van egy goc de inkabb nezesd meg es jobb megnyugodni :)


Ha voltal Uh-n utana irj, hogy mi volt :)

2019. jan. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó! Hogy vagy azóta? Rendbejöttél?
2023. okt. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!