Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 6 hónapja minden egyes nap...

6 hónapja minden egyes nap beteg vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az egész családból beteg mindig valaki és végigmegy mimdenkin. Pedig én 4 hete nem is voltam sem buszon, sem közösségben.
2019. jan. 12. 12:57
 1/2 anonim ***** válasza:
immunerősítés.....
2019. jan. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kétféle dolog számít nagy mértékben a betegségek megelőzésében. Az egyik az immunrendszer erősítése a másik pedig a megfelelő személyes higiénia.

Az immunerositeshez hozzátartozik a vitaminok szedése (nem az ilyen össze-vissza drogériás vitaminok amiknek kb haszna sincs), továbbá konkrét immunrendszer erősítő szedese(mint pl az Immunotrofina vagy a Broncho-vaxom) Ezek segítenek abban, hogy a szervezet ellenállóbb legyen. Emellett nyilván hozzátartozik az állandóan emlegetett táplálkozás vagyis a természetes forrásból bevitt vitaminok.


A másik ami fontosabb mint gondolnák sokan az a higiénia. És ez alatt nem azt ertem hogy a lakásban való por törölgetés vagy felmosás hanem a személyes higiénia. Rendkívül fontos! Ilyen alapvető dolgok mint például, hogy étkezés előtt kezet mosunk, bármiféle étkezés.. legyen az egy szendvics megevése az utcán vagy akármi. Az emberek nagy részének fel sem tűnik, hogy koszos kézzel esznek pl az utcán, pedig ilyenekkel szep vírusokat lehet benyelni. Egyértelmű, hogy tomegkozelekedesen kénytelen vagy kapaszkodni, ha bárhova bemész az ajtó kilincset megfogni, bevásárlás során a kosarat vinni, pénzzel fizetni stb, de ezáltal a kezünk szennyezetté válik, aztán ha így fogyasztunk el bármit amihez hozzanyulunk már be is vittük a szervezetünkbe a vírusokat baktériumokat. És az evés mellett hozza tartozik az is hogy ne nyulj a szádhoz így, ne rágd a körmöd és társai. Elég körülményes és nagy odafigyelést igényel ez tény, de ezek a dolgok így működnek sajnos. Mindezek mellett nem árt, ha alkalmanként tisztitjuk, fertotlenitjuk a mindennapos használati tárgyainkat (pl telefon, vagy barmi amit minden nap használsz és magaddal viszel)


Ha a családod többi tagja miatt vagy mindig beteg akkor családi szinten lenne fontos, hogy valtoztassatok, mert ha már valaki hazavitte a betegséget akkor elég nehéz elkerülni.. Bocsi ha kicsit tudományos lett az iromanyom, csak próbáltam elmagyarázni, hogyan is működnek ezek a dolgok:)

2019. jan. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!