Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a baj a szívemmel?

Mi a baj a szívemmel?

Figyelt kérdés

A héten 2x volt már hogy éjjel szúrt a mellkasom bal oldala amikor mély levegőt vettem, a bal vállam elzsibbadt, fájt és nem tudtam balról jobbra hajlítani a felsőtestemet mert akkor is fájt az egész. Nem dohányzom, nem iszom kávét, se energiaitalt. Augusztusban voltam orvosi vizsgán ott nézték a szívemet de nem mondott senki semmit. Vashiányos vagyok. Mind a kettő eset éjjel történt olyan 1-3 óra között és reggelre elmúltak. Az azt követő 1-2 napon pedig nagyon könnyen fáradtam és nagyon vert a szívem.

Az első eset magától jött, csak feküdtem és néztem YT-n videókat és egyszer csak éreztem hogy szúr ha mély levegőt veszek. A másodiknál pedig csak a macskát raktam arrébb az ágyon és belenyilalt.

Megesik, hogy csak egy szál pólóba megyek ki hogy ha mínuszok vannak, hó, fagy stb.

Orvoshoz azért nem akar vinni apám mert nem bízik a szerbiai orvostudományban, nem akarja hogy hetente keljen szaladgálni be a városba stb. Illetve pénzünk sincs nagyon ezekre se a gyógyszerekre.

Mostanában nem eszem olyan sokat (magánügy), lehet vitaminhiány? Néhány tippet tudnátok adni? Esetleg van itt olyan akinek volt ilyesmi?



2019. jan. 12. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Inkább ez mozgásszervi probléma lehet. Nem ilyenek a szívvel kapcsolatos tünetek. Mindég melegen öltözz fel, ha kimész, különben megfázik a hátad, és onnan sugárzik ki a fájdalom. A szíved a stressztől vert annyira. A vashiányra pedig szedjél Béres cseppet.
2019. jan. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A hátam nem szokott fájni, de köszi a válaszodat^^
2019. jan. 12. 18:51
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A mellkasi idegbecsipödés pont olyan mint egy szívinfarktus, erös szúró fájdalom, nyilalás a mellkasi rézsbe.

Leírásod szerint szerintem is a gerincböl jön, rossz tartás, fiatal vagy a folyamamots telefon nyak, vagy is folyamatosan lefele nézel a telefonodra. Ideg becsipödés a bordáknál, gerincnél. A napközben erös szívverés pedig a félelem miatt van amit ez az erös mellkasi szúrás okoz.


Mindenképpen elkellene menni orvoshoz, hogy azért a szívproblémát kizárják.


T otthon talán úgy tudod magad tesztelni, hogy a következö erös szúró érzésnél, indulj fel a lépcsön, vagy kicsit eröltesd meg magadat, ha az intenzívebb mozgára egyre fáradsz, egy sima lépcsön felmenéstöl kifulladsz akkor szív probléma, rögtön orvoshoz. Ha a lépcsözéstöl vállkörzéstöl csillapodik, elmúlik akkor mozgásszervi probléma.

2019. jan. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is elmentem a háziorvosomhoz ezekkel a problémákkal. Elküldött kardiológiára, fújnom is kellett egy csőbe, ortopédiára is elküldött. Aztán azt mondta, hogy ez valószínűleg a gerincferdülésem miatt van. Járjak úszni.


Neked sem ártana elnézni az ortopédiára.

2019. jan. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem hasonló problémára gyógytornát ajánlottak.
2019. jan. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!