Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alsó háti, derék-körüli...

Hajdu Change kérdése:

Alsó háti, derék-körüli fájdalommal mit lehet tenni, milyen torna ajánlott?

Figyelt kérdés
Úgy egy éve diagnosztizáltak súlyos gerincferdüléssel, ami miatt napi 30-60 perc Schroth tornát csinálok. Néhány hónapja egy másik (sokkal hozzáértőbb) orvos azt mondta, hogy mivel a csontozatom fix a torna csak a fájdalmat tudja csillapítani, viszont derék-tájon túl közel vannak a csigolyáim, ezért gyógytornászhoz kéne járnom. A tornász akit ajánlott nem tud fogadni, és anyukámnak ugyan emiatt a probléma miatt 3 gerincműtéte volt. Hetente kétszer járok úszni, mivel erősíthetném még meg a gerincem hogy elkerüljem a műtétet a jövőben? (L/16)

2019. jan. 18. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyógytorna. Keressetek másik gyógytornászt, nem csak egy van.
2019. jan. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Omron Tens készülék kellene még napi kezelésre.
2019. jan. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

A gyógytornászok nem értenek hozzá, csak a pénzre hajtanak. A Schroth az egyik legnagyobb átverés e tekintetben.

Ha minden nap csinálod az már rossz, mert azt jelenti nem fáradsz el benne.

Az uszodában az emberek 99%-a szabálytalanul úszik. Ha nem tudod, mik a tipikus hibák, te is. A szabályos úszáshoz eleve erős izom kell, amit szabálytalan úszással se fogsz erősíteni.


Én vettem kézi súlyzót, jártam fitnesz terembe és fél év alatt elmúlt nekem és műtétem se volt.

Rengeteg angol, magyar youtube csatorna van, hogy kell edzeni:

Ami fontos:

Ha bal vállad fentebb van, akkor minden gyakorlatnál azt húzd le a hónalj alatti izmoddal.

Minden gyakorlatból 4x8 at csinálj. Egy nap elég egy gyakorlat.

tolódzkodás, csigás evezés, sumo deadlift, romanian deadlift, deadlift

nyújtás:

3 féle spárga, jobb láb elől pigeon, 90 90 sitting


Ezek mellé mehet még más is, de ezekek alapok, ezeket nem helyettesíti semmi, aki ezeket nem ajánlja kerüld messziről.

2019. jan. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"A gyógytornászok nem értenek hozzá, csak a pénzre hajtanak"

Ez nagyon durva általánosítás.

Kiszakadt gerincsérvvel mentem gyógytornászhoz. Kb 6 alkalom kellett, hogy megtanítsa a tornát. Kb 1 évig re dszeresen csinaltam otthon.

Azóta is sportolok, súlyzózom, jógázom stb.

Az első és legfontosabb feladat, hogy a mély, gerincedet tartó izmaidat megerősítsd egy jó gyógytornász segítségével, így azok belső fűzőként fogják tartani a gerincedet.

Erre nem alkalmas bármilyen torna, sőt ha ész nélkül csinálod, többet árhat mint használ.

2019. jan. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Miért mindig azok adják a tanácsot, akik betegek lettek?

Azon nem gondolkodtál, hogy mit csináltál rosszul?

Az pedig egy másik butító szöveg, hogy a gerinc melletti izmokat kell megerősíteni.

A disznó gerincén le se rágom azokat az apró húsokat. A széles hátizom pedig több kiló. Az erőkart már nem akarom idekeverni, de arról szól minnél hosszabb az erőkar annál nagyobb erő fejthető ki. Tehát a gerinc melletti izom semmit nem ér.

A gerinc menti izom csak az egyensúly érzékeléshez van.


Még valaki? :D

2019. jan. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Na, megjött a kedvenc trollunk, aki egy személyben jobban ért mindenhez, mint az összes gyógytornász együttvéve, akiket évekig arra képeztek ki, hogy nála hülyébbek legyenek.

Kérdező, ne foglalkozz ezzel az észlénnyel, csak a saját egóját hizlalja mindenkinek a kárára.

2019. jan. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

A felvi.hu oldalon elérhető a gyógytornász képzés.

Lényegében az ápolóval megegyezik, közös óráik vannak.

Sajnálom, hogy a fizika a tudomány, a testépítés számodra troll :D

2019. jan. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3-as már megint itt vagy? Az egyetlen h*lye itt te vagy az állandó gyógytornász -szapulásoddal és a Sroth -lejáratásoddal. A Sroth amúgy világszerte a legelfogadottabb mozgásterápia gerincferdülés esetén,de ne zavartatsd magad. Biztos a kőműves vagy kocsmás diplomáddal jobban tudod. Az,amit pedig leírsz,hogy mit kell csinálni nem egy "beteg" gerincnek való, tartsd meg konditermi köreidben. Már volt egy hasonló válaszod,meg is mutattam gyógytornász kollegináknak-hát megvolt a napi röhögés...
2019. febr. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!