Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Felfázás lenne?

Felfázás lenne?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok. Szerda óta állandó vizelési ingerem van, de ha a wc-re jutok többnyire nem jön ki semmi. Még aznap elkezdtem tőzegáfonya tablettát szedni de nem változott a dolog. Tegnap este már alig tudtam tartani a dolgot időnként kijött 1-2 csepp akaratom ellenére. Ügyeletre mentem ahol a gyorsteszt nem mutatott ki a vizeletemben se vért se fehérjét ezért nem kaptam semmilyen gyógyszert. Zöldteát, C-vitamint valamint esetleges Nurofent ajánlott az ügyeletes orvos.

A mai nap folyamán a tüneteim alig enyhültek, folyton olyan érzésem van mintha némi vizelet pangana a hugycsövemben amivel nem tudok mit kezdeni. Fájdalmaim nincsenek. Hétfőn felkeressem a háziorvosomat? Ilyen tüneteket okozhat a stressz?



2019. jan. 19. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet prosztata-gyulladás is, urológust keresd fel, nem kell beutaló.
2019. jan. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Menj urulogushoz
2019. jan. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
*urologus
2019. jan. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azóta megjártam az iskolaorvost. Kaptam antibiotikumot mert az ottani teszt mutatott ki vért. (Ez volt múlt héten).

Azt szedve jobban éreztem magam. De habár javult az állapotom teljesen nem gyógyultam meg. A vizelet tökéletes tartása még mindig furcsa problémát jelent. Szóval forduljak urulógushoz?

2019. febr. 1. 14:28
 5/6 anonim válasza:

Szia,



Igyál sok vizet, kerüld a szénsavas, cukros (gyümölcsleveket is) folyadékokat. Meglepő, de nem csak arra kell odafigyelni, hogy mit iszol, hanem az ételre is. Nagyon régen nekem is volt felfázásom, valahol olvastam, h ilyenkor semmilyen cukros dolgot nem szabad enni (és persze inni sem), nekem ez nagyon bevált! Illetve ami még jó lehet: tőzegáfonya 100%-os, vagy tőzegáfonya kapszula (dm-ben kb 1000 Ft)


Gyógyteából javaslom: cickafarkfű vagy csarabfű tea.


SZerintem is menj el urulógushoz mindeképpen! Ha nem tudod visszatartani, akkor a prosztadáddal lehet gond, érdemes megnézetned.


Jobbulást kívánok! :)

2019. febr. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Prosztatagyulladás volt. 4 hónapba telt mire teljesen elmúlt.
2020. ápr. 4. 01:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!