Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Éjjeli karzsibbadás ilyen...

Éjjeli karzsibbadás ilyen szinten okozhat más problémát?

Figyelt kérdés

Néhány éve kezdődött. Először azt hittem, hogy az ágyam kényelmetlen, de azóta már többször költöztem, több ágyban aludtam, és időről időre előjön alvás közben, (mostanában gyakrabban) hogy teljesen lezsibbad a karom. Valószínüleg akkor rosszul fekszek talán, vagy ilyesmi. De iszonyatosan rémísztő arra ébredni, hogy abszolút nem érzem hol a jobb, hol a bal karom, még ha hozzáérek sem. Olyankor olyan, mint egy darab élettelen hús, ami csak úgy lóg rajtam. Felemelem a másik kezemmel, lezuhan, és ebből semmit nem érzek. Utána ha már felébredtem, és jó pózban van, szépen lassan kezd "hangyásodni", aztán visszaáll normálisan, de akkor is rémisztő. Ennyire durván úgy kb hetente egyszer legalább, máskor kicsit kevésbé zsibbad, de az is kellemetlen.

Az ágyam, a póz, vagy valami egészségügyi probléma állhat a háttérben? Illetve ha tényleg csak póz vagy ágy gond, ez a sokszori zsibbadás okozhat a későbbiekben valami maradandó bajt?

Köszi

L24


2019. jan. 21. 13:40
 1/1 anonim ***** válasza:
Ráfekszel a kezedre vagy hason alszol? Nekem akkor ilyen mikor ráfekszem a kezemre. Mikor felkelek nem szoktam vele foglalkozni hanem hanyatt fekszek a kezemet a hasamra teszem a másik kezemmel és szépen helyre jön. Mondjuk van amikor hamarabb alszok el mint hogy megvárjam tudom e mozgatni. Az hogy hosszabb távon van e valami káros hatása azt nem tudom de én már jó pár éve igyekszem nem úgy elaludni hogy rajta feküdjek mert rossz az mikor nem érzi az ember.
2019. jan. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!