Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Laparoszkópiás műtéttel észre...

Laparoszkópiás műtéttel észre veszik e az esetleges endometriózist?

Figyelt kérdés

Volt egy laparoszkópiás vakbélműtétem, közben a petefészkeimen is találtak cisztákat, ezeket el is távolították az említett műtét során.

Sajnos nem jutott eszembe megemlíteni az orvosaimnak, hogy fenn állhat az endometriózis kockázata nálam, mivel eddig nem vettem komolyan a dolgot.

Sajnos van pár tünetem, ami miatt feltételezem ennek a betegségnek a jelenlétét.

Arra lennék kíváncsi, hogy ha fenn áll ez a betegség, vajon észrevehető e egy ilyen laparoszkópiás műtét során, van e okom aggódni, hogy esetleg nem vették észre?

Úgy tudom az endometriózist alapból is laparoszkópiás vizsgálattal diagnosztizálják, de vajon szemet szúrhat e akkor is, ha nem kimomdottan ennek a vizsgálata érdekében hajtanak végre egy ilyen műtétet?

Előre is köszönöm a válaszaitokat.



2019. jan. 23. 01:08
 1/2 anonim ***** válasza:

A petefészkeidben lévő cisztákat sebész szedte ki, vagy odahívták a nőgyógyászt?

Egyébként nagyobb endometriosis szerintem egy sebésznek is feltűnik, de azért a nagyon pici plakkok nem biztos, ha nem kifejezetten keresi.

2019. jan. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, nőgyógyász is jelen volt a műtétemnél.
2019. jan. 25. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!