Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen módszerek vannak a...

Milyen módszerek vannak a vercukor csökkentésére?

Figyelt kérdés
Ismerősöm 60 éves és evés előtt 15 körüli a cukra ilyen kis mérővel. Orvosról hallani sem akar már vagy 2 éve ilyen magasabb a cukra. Én a fahéjat hallottam, tudtok még ilyen házi praktikákat?
2019. jan. 24. 07:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Almaecet
2019. jan. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Házipraktika..

Kinyírja magát konkrétan

2019. jan. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez már nagyon magas ahhoz, hogy diétával, vagy gyógyteákkal karban lehessen tartani, sürgősen orvoshoz kellene mennie. Beszélni kell vele, hogy megvakulhat és egyéb súlyos következményei is lehetnek az ilyen magas értékeknek egy idő után.
2019. jan. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Van vércukorcsökkentő gyógytea, de az szerintem emelkedett cukorértéknél jó, ahol a diéta is elég és bizonyos gyógyszerekkel együtt nem ajánlott inni.


Vajon tud róla, hogy a tartósan magas vércukorszint milyen betegségeket okoz, hogy pl.: vesedialízis, átültetés lehet a vége, vagy levágják a lábait, megvakul, stb?

2019. jan. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4. Jó hát a cigaretta tüdőrákot okoz mégis sokan cigiznek...
2019. jan. 24. 15:28
 6/8 anonim ***** válasza:

Mert a tüdőrákot nem a cigaretta okozza, hanem a szervezet oxigénhiányos állapotai.

Én is vettem ilyen vércukorszint mérőt, mert állandóan rossz közérzetem, és erőtlen voltam. Napi háromszor mértem, 14-18 közötti értékeket. Minden csíkra ráírtam a dátumot,időpontot,értéket. Mikor elfogyott a mérőhöz kapott csík, beállítottam a házi orvosomhoz, aki meg se vizsgálta a csíkokat, legyintett és írt egy beutalot vércukor terhelésre.

Ez úgy történt, hogy 7 órakor vetek vért, majd meg kellett ennem egy szendvicset, meginnom egy bögre teát.

Az eredmény negatív lett, tehát nem vagyok cukorbeteg.

Néhány következtetést levontam a történetemből. Az első az volt, hogy kár volt kidobnom az ablakon 8 ezer forintot a kütyüért. A következő, hogy a reggeli az nem kilenc után fogyasztandó, hanem felkelés után fél- egy órával. És ha a reggeli tartalmaz némi zsiradékot is, akkor a vércukorral egész nap nincs semmi probléma. Utána hallgattam egy előadást, azt hiszem Dr. Lenkeitől, hogy a kora reggeli zsiradék indítja meg az epehólyag összehúzódását, és az sem véletlen, hogy az epevezeték a hasnyálmirigy mellé van bekötve.

2019. jan. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha a mentő viszi el, akkor meg fogja tudni milyen "módszerek" vannak a magas vércukorra.
2019. jan. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fahéj jó erre ugyan, de nem akkor amikor ilyen magas már reggel. Ahogy írták előttem, fontos az étkezés és persze orvoshoz el kell menni, hogy kiderüljön, hogy csak vaklárma vagy valós a dolog. Ha nem akar menni, nem tudsz vele mit csinálni, de ennek súlyos következményei lehetnek.
2019. jan. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!