Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mivel tudnám megszűntetni...

Mivel tudnám megszűntetni ezeket a kényszermozgásokat?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom ezek léteznek nálam, de egészen eddig nem okoztak semmilyen problémát. Mindig más, kb. évente változik, van, hogy a szemöldököm rángatom, van, hogy a vállamat, van, hogy a fülemet mozgatom, ám most egy sokkal súlyosabb alakult ki, a mellkasomat szívom befele (nem tudom, hogy hogyan fogalmazzak) ezzel benyomódik a mellkasom. Azért okoz problémát, mert amióta ez van, szívpanaszaim vannak; pontosabban ritmuszavar. Ez a kényszermozgás megnyomhatja (én úgy gondolom) a szívemet ezzel ritmuszavart és más egyéb problémákat okozva (laikus vagyok ebben a témában).

Ez a kényszercselekedet a nap teljes részében kínoz, stresszel teli időben mégjobban. Édesanyámék gyerekkoromban legyintettek rá, mondván hogy csak őket akarom idegesíteni ezekkel, nem vesznek komolyan.

Amikor észreveszem, hogy csinálom és befolyásolni akarom, akkor egy 4-5 percre el tudom folytani, amíg tudatosan befolyásolom. De ezután ugyanúgy folytatódik.

Ezzel kihez vagy mihez kéne fordulnom, pszichológushoz, gyógyszerekhez? Ezt hogyan lehet bizonyíttatni, hogy nekem ez van? Én betegségnek gondolnám, mert nem akarom csinálni. Köszönöm a válaszokat!

20 F



2019. jan. 28. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Menj a háziorvoshoz és ő tudja, mit kell tennie (elküld szakorvoshoz).
2019. jan. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Esetleg valami konkrét javaslat, vagy elképzelés, hogy mi lehet ez / mitől lehet ez?
2019. jan. 28. 22:37
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Idegek.
2019. jan. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sokkal okosabb lettem az általában minden betegségre alapvetően ajánlható procedúra javaslatától, köszönöm! Eszembe sem jutott volna a kérdés kiírását követő napon elmenni a háziorvosomhoz, sajnos a naiv kíváncsiságomból eredően viszont az eszembejutott, hogy bármilyen a realitástól akár mérföldekkel eltérő elképzelés után kutassak, bízván abban, hogy nem az eszem ment el. Biztos volt/van olyan felhasználó, akinek a csodaeljárása (legyen az más életmód folytatása, önkontroll gyakorlása vagy stb) hasonló betegségeken segített, én mind ezekre vagyok kíváncsi, és nem az Ön "mainstream" javaslatára.
2019. jan. 28. 23:21
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Volt már tüdőgyulladásod?

Amúgy ezek ilyen tikkek. A családban apámnak nekem és uncsimnak van ő még gyerek és nála ilyen súlyosabb. Pszichológushoz viszik de semmit nem használ. Én azóta tudom irányítani ezt amióta gyerek koromban anya is meg barátnőm anyja is rám szólt hogy fejezzem be. Akkor rá jöttem hogy ciki és a suliba is csúfolni fognak így vagy akkor csináltam mikor senki nem látta vagy nem feltűnően. Eleinte nekem is nehéz volt mert figyelnem kellett rá hogy ne csináljam de ma már könnyen megy. Meg kell tanulni irányítani. Uncsimmal az a baj hogy az anyja nem szól rá és így a gyerek azt hiszi normális amit csinál. De majd rájön ha piszkálják érte a suliban.

2019. jan. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!