Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Barátnőm nem hajlandó mérni a...

Barátnőm nem hajlandó mérni a cukrát és adagolni az inzulinját. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

15 éves, és már a nevelőapja engem is bevont abba, hogy valahogy rávegyük arra, hogy rendesen mérje. Ha valaki folyton mondja neki, hogy mérd, akkor csinálja. Na már most nem tudunk mindig mellette lenni, iskolában általában egyáltalán nem méri, pedig sokszor van neki 34+-osa is.

Sajnos van egyéb problémája is, az hogy vagdossa magát. Lelkileg nem a legstabilabb mióta a szülei elváltak.



2019. jan. 31. 15:52
 1/5 Bius9 válasza:
100%
Üzenem a barátnődnek,hogy ha nem méri a cukrát, akkor bele fog halni, hátha így meg lehet győzni arra, hogy rendszeresen mérje. Nemhogy egy válás,semmi nem ér annyit, hogy az ereit vagdossa.😩😩😩😖😖😫😓🤯🤒😱☠️
2019. jan. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyanokat, akik nem mérték cukrukat, inzulin-adagolással sem foglalkoztak és megvakultak, van aki vesebeteg is lett (vakság mellett), veseátültetésre szorult emiatt.

Nem fájdalmas, nincsenek tünetek, szinte észrevétlenül roncsolja az ereket a cukor, amikor már vannak tünetek, akkor már heteken belül bekövetkezhet a vakság, lehet számítani neuropátiás fájdalmakra, lábon kialakuló sebekre, melyek nem gyógyulnak be...

2019. jan. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket kellene neki valahogy elmondani (de nem "ijesztegetési felhanggal"), nem tudom, miként lehet megértetni ezt egy fiatallal, hogy vigyáznia kell, mérnie kell rendszeresen a cukrát. Nem arról van szó, hogy idős korban következne be a vakság cukorbetegség elhanyagolása miatt, sokan vannak fiatalok is, akiknél bekövetkezett.
2019. jan. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Flagstaff ***** válasza:
100%
Iskolapszichológus, esetleg iskolán kívüli is? Fel kéne tárni az okokat és meg kéne győzni, hogy az önpusztítás nem old meg semmit, de ez szakember (Orvos!) feladata lenne szerintem. A depresszió is betegség!
2019. jan. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Valami oka van , hogy vagdossa magát annak is érdemes lenne utánna járni .

Magyarázzátok el neki , hogy ha így folytatja akkor nagyon sok gond lehet belőlle egészségileg .

Én is cukorbeteg vagyok 12 voltam amikor ki derült , hogy 1-és típusú cukorbeteg vagyok . Nagyon nehezen kb 1-1.5 év volt mire el tudtam fogadni és nem szégyelltem . De mindent csináltam amit kellett , mivel van a rokonságban cukorbeteg ( nagybátyám párja ) és ő el magyarázta , hogy ha nem csinálom azt amitt kell akkor az egészégemmel is ki cseszek és akár meg is halhatok .

Sokáig nagyon szégyelltem , de el kell fogadni az élet ettől változik egy kicsit , de nem áll meg ( ha oda van rá figyelve )

Ha van suliban barátnője vele kellene beszélni , hogy ekkor meg ekkor szóljon neki és akkor legalább , ha hallgat rá akkor méri és adagolják az inzulint .

Édesapámmal élek kb 15 éves korom óta akkor válltak el a szüleim , nehéz volt nagyon fáj a mai napig ez , de nem szabad fel adni .

2019. jan. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!