Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Herpesz orális uton terjed?

Herpesz orális uton terjed?

Figyelt kérdés
Herpeszem lett és nem tudom hogyan hiszen mindig védekeztem új partnerekkel. Óvszer nélkül csak az eddigi két komoly kapcsolatom során szexeltem.
2019. febr. 2. 16:31
 1/6 TR75 ***** válasza:

A herpesz közvetlen bőrkontaktussal terjed.

De esélyes, hogy már gyerekkorodban fertőződtél, csak eddig nem jelentek meg a tünetek (most viszont valamiért mégis).

[link]

2019. febr. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!


Amúgy a kettes típusúra értem hiszen az van. Az 1 es okozza a szájherpeszt míg a kettes a genitálist.


Akkor mekkora az esélye annak hogy ezt orális szex során kaptam meg, illetve annak, hogy a komolya kapcsolatbeli partnereimnek meg volt ez és tőlük kaptam el?


Genitális herpeszt nem hinném hogy gyerekkorban el lehet kapni.

2019. febr. 2. 17:02
 3/6 TR75 ***** válasza:

Ja, az más. A kettes típusú egyértelműen nemi úton terjed.

[link]

2019. febr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem hinnéd? Hát ha egyszer felteszel egy kérdést, válaszolnak szépen, akkor miért kell feltétlenül ellenkezni?


Nekem nincs meg a HPV2, mégis tudod hol jön ki a herpesz? Az intim területeken. És én pedig ezt orális úton kaptam el egy 1,5 éves kapcsolatból. Annak ellenére, hogy ritkán történt orális szex az ő részéről felém, illetve ha neki volt a száján herpesz, akkor egyáltalán nem. Olyankor meg csókot sem adtunk egymásnak, és láss csodát, engem mégis megfertőzött vele.

Azt, hogy a vírus melyik csoportja van meg és melyik nem, konkrét erre kiterjedő vérvizsgálat alapján tudom, nem csak úgy mondom. Vicc ez az egész, és nagyon megszenvedek vele, úgy érzem nem is érdemlem meg.

Illetve ez egy olyan betegség, amit szó szerint szégyellek, nem beszélhetek róla bárkinek, mert az emberek nincsenek magyon tisztában ezzel a vírusfajtával, és lenéznek rögtön.

Az is durva, hogy pl a számon soha az életemben nem volt herpeszem. Mégis hivatalosan a HPV1 található meg a szervezetemben.

21/L

2019. márc. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sajnálom ami történt.

Én is nagyon magam alatt voltam amikor megtudtam, hogy egy gyógyíthatatlan betegségem van.

Az első tünetek óta hál’Isten nem jelentkeztek további kiütések de azt mondják hogy tünetmentes en is fertőző vagy. Így hát minden szexxel kapcsolatos gondolat nyilván stresszet vált ki bennem. Fogalmam nincs miként fogok így kielégítő szexuális életet élni, családot alapítani.

Én ráadásul pedig mindig védekeztem ha alkalmi szexkapcsolatom volt (az is ritkán fordult elő amúgy).


Ezért sokszorosan igazságtalan ez. De mit lehet tenni.

2019. márc. 10. 09:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha meg találod a másik feled, akkor az elfogad a betegséggel együtt is! Én nagyon boldog és elégedett vagyok a párkapcsolatomban, és nehéz volt elmondani, de elfogadott teljes mértékben, sőt azon van, hogy miben tud segiteni. Azt mondta az sem érdekelné, ha elkapná. De nyilván ettől még ugyanúgy nagyon nagyon oda kell figyelni. Én nagyon igényes, fertőtlenítő mániás vagyok amúgy is, ugyhogy ezzel nincs gond. Mindig gumival védekezünk, de mikor kijön a herpesz, nem is szeretkezünk míg teljesen el nem múlnak a nyílt sebek.
2019. márc. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!