Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintem herpeszem van, az...

Szerintem herpeszem van, az alsó ajkamon. Eddig még sosem volt herpeszem, most 21 éves vagyok. Miért most keletkezett nálam ez először? Lehet oka az orális nemi élet gumi nélkül? Milyen megelőzési, vagy kezelési ötletet tudnátok adni herpesz ellen?

Figyelt kérdés

2012. jan. 20. 14:28
 1/2 anonim válasza:
A herpesz bacilusai társaival együtt ott élnek a bőrünkön. Ameddig az immunrendszerünk "kívül" tartja őket nincs is baj! Tél dereka van, ez egy ilyen időszak! Ha most elkezdesz ezerrel C vitamin, meg gyümi, akkor is légy türelmes, mert idő míg utoléri magát a szervezet! Addig meg tünet kezelés! Pl én sose veszek krémet. Sajnos nekem is elő elő jön néha. Nekem a jó mentolos fogkrém jött be eddig a legjobban! Mondjuk úgy csíp, hogy majbepisil az ember! :/ De az hamar leszárítja nekem. Nem veszek zoviraxot vagymit 6eért egy pindurka adagot!!!
2012. jan. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem stressz esetén (vizsgadőszak) és havonta vam hogy többször (menstruáció) legyengül a szervezetem, hiába eszek gyümölcsöt (bár sokat segít, de ha stressz is mellé társul, esélye sincs).

Én sem használok kenőcsöket, nem segít. Fogkrém, vagy pálinkába belemártasz egy fültiszttót, azt pedig sóba és azzal kened be a herpeszt. Nekem 1,5 2 hét alatt múlik el. (Ki lehet számolni, ha 5 hetenként megjön, még el sem múlik, már jön a következő)

2012. jan. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!