Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Antibiotikum negatív hatásait...

Antibiotikum negatív hatásait lehet orvosolni élőflórás joghurttal/kefirrel vagy mindenképpen gyógyszertári készítmény szükséges (probiotikum)?

Figyelt kérdés
2019. febr. 4. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
A joghurt kevés ehhez.Probiotikum szükséges.De a legjobb az, amikor felírnak antibiotikumot, már azonnal azzal együtt elkezded a probiotikumot is szedni.De persze jobb későn, mint soha.Nekem tavaj nyáron tönkretette az antibiotikum abélflórámat, 1 hónapig fo.stam, mert későn kezdtem probiotikumot szedni, de aztán nagy nehezen rendbe jöttem.
2019. febr. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
48%

Joghurtban is benne vannak azok az élőflórák, amik kellenek, szóval olyat is ehetsz, teljesen mindegy.

A kérdés az, hogy pont neked melyik bélflóra törzsre van szükséged.

2019. febr. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
A kefír az jó, a joghurt nem biztos. A gyógyszertári cuccok közül az Enterol jó. A Normaflore bizonyítottan sz.r, azt ne vegyétek. Enterolon kívül az antibiotikum és a probiotikum bevétele között két órának el kell telnie.
2019. febr. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

Azért a "teljesen mindegy" nem úgy van...


Vannak a joghurtban is hasznos baktériumok, de nem a cukrozott gagyikban, hanem bizonyítottam az Actimel és Activia joghurtokban, illetve egyes kézműves termékekben.

Ha veszel egy 70 Ft-os Riskát, azzal semmire nem mész.

400 körül van a 4 darabos Activia, igaz nem olyan finom, de abban már van vmi.

Viszont hiába látsz milliós nagyságrendet a címkén, az még mindig csak töredéke a probiotikumban lévő mennyiségnek.


Szerintem ez pénzkérdés is, vagyis amíg csak a Normaflore-ról tudtam, addig inkább a joghurtot választottam.

Tudtam, h a Normaflore nem olcsó, és az a szomorú, hogy ha patikában kérsz probiotikumot, egyből ezt adják, és nem is ajánlják fel, h van olcsóbb, pedig semmivel sem rosszabb. Csak kisebb bevétel.

Ahogy a helyettesítő gyógyszereket sem szokták felajánlani ugyanazzal a hatóanyaggal, pedig sokszor a feléből megúszhatná az ember, mint amit az orvos ír ki.

Szóval először megkérdeztem a Normaflore árát, a 10 db-os 1800, a 20 darabos 2800.

Kérdem, olcsóbb nincs? Ja, de. 15 db-os Probium 800 Ft-ért. "kicsit" jobban megéri.

2019. márc. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kell Activia vagy bármely drága cucc...


Sima élőflórás natúr joghurt. Van olyan jó mint bármely probiotikum.

2019. jún. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, időközben már felfedeztem, hogy a "Falusi" nevű termékek is élőflórásak.

Nem minden, ami natúr, szóval az előző nem teljesen igaz, de ami élőflórás, arra rá van írva. A tetejére is, mert ez fontos, ezt az infót nem rejtik el az apróbetű közé.


Amúgy tegyük hozz, hogy a joghurt az antibiotikum mellé NEM elég, attól még nem áll vissza a bélflórád.

Ha antibio mellé ilyet eszel, attól még ugyanúgy mehgy a hasad naponta többször, és "bent" gondok lesznek.

Itt a jótékony baktériumok 1000000-es nagyságrendben fordulnak elő, míg egy patikai készítményben 1000000000-es nagyságrendben.

Soknak tűnhet az első szám is, de valójában a szervezetednek szinte semmi.

És nem mindegy, hogy egy millió vagy egy milliárd.

Szóval jót teszel a joghurttal is, ez nem vitás, de azokban a napokban, míg szeded az antibio-t, vegyél mellé egy probio-t is. Írtam, kb 800 Ft.

Csak nem együtt kell bevenni, hanem 2 óra különbséggel, ennyi a titka.

2019. jún. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!