Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Betegségek

A kérdés

Antibiotikum negatív hatásait lehet orvosolni élőflórás joghurttal/kefirrel vagy mindenképpen gyógyszertári készítmény szükséges (probiotikum)?

febr. 4. 19:19  Privát üzenet  

A válaszok
A joghurt kevés ehhez.Probiotikum szükséges.De a legjobb az, amikor felírnak antibiotikumot, már azonnal azzal együtt elkezded a probiotikumot is szedni.De persze jobb későn, mint soha.Nekem tavaj nyáron tönkretette az antibiotikum abélflórámat, 1 hónapig fo.stam, mert későn kezdtem probiotikumot szedni, de aztán nagy nehezen rendbe jöttem.

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont febr. 4. 19:45 Privát üzenet
Ypszilon1980 nevű felhasználó válasza:

Joghurtban is benne vannak azok az élőflórák, amik kellenek, szóval olyat is ehetsz, teljesen mindegy.

A kérdés az, hogy pont neked melyik bélflóra törzsre van szükséged.

A válasz 51%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont febr. 4. 20:31 Privát üzenet
A kefír az jó, a joghurt nem biztos. A gyógyszertári cuccok közül az Enterol jó. A Normaflore bizonyítottan sz.r, azt ne vegyétek. Enterolon kívül az antibiotikum és a probiotikum bevétele között két órának el kell telnie.

A válasz 65%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont febr. 6. 23:15 Privát üzenet

Azért a "teljesen mindegy" nem úgy van...

Vannak a joghurtban is hasznos baktériumok, de nem a cukrozott gagyikban, hanem bizonyítottam az Actimel és Activia joghurtokban, illetve egyes kézműves termékekben.

Ha veszel egy 70 Ft-os Riskát, azzal semmire nem mész.

400 körül van a 4 darabos Activia, igaz nem olyan finom, de abban már van vmi.

Viszont hiába látsz milliós nagyságrendet a címkén, az még mindig csak töredéke a probiotikumban lévő mennyiségnek.

Szerintem ez pénzkérdés is, vagyis amíg csak a Normaflore-ról tudtam, addig inkább a joghurtot választottam.

Tudtam, h a Normaflore nem olcsó, és az a szomorú, hogy ha patikában kérsz probiotikumot, egyből ezt adják, és nem is ajánlják fel, h van olcsóbb, pedig semmivel sem rosszabb. Csak kisebb bevétel.

Ahogy a helyettesítő gyógyszereket sem szokták felajánlani ugyanazzal a hatóanyaggal, pedig sokszor a feléből megúszhatná az ember, mint amit az orvos ír ki.

Szóval először megkérdeztem a Normaflore árát, a 10 db-os 1800, a 20 darabos 2800.

Kérdem, olcsóbb nincs? Ja, de. 15 db-os Probium 800 Ft-ért. "kicsit" jobban megéri.

A válasz 65%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont márc. 28. 18:51 Privát üzenet

Nem kell Activia vagy bármely drága cucc...

Sima élőflórás natúr joghurt. Van olyan jó mint bármely probiotikum.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont jún. 16. 20:01 Privát üzenet

Igen, időközben már felfedeztem, hogy a "Falusi" nevű termékek is élőflórásak.

Nem minden, ami natúr, szóval az előző nem teljesen igaz, de ami élőflórás, arra rá van írva. A tetejére is, mert ez fontos, ezt az infót nem rejtik el az apróbetű közé.

Amúgy tegyük hozz, hogy a joghurt az antibiotikum mellé NEM elég, attól még nem áll vissza a bélflórád.

Ha antibio mellé ilyet eszel, attól még ugyanúgy mehgy a hasad naponta többször, és "bent" gondok lesznek.

Itt a jótékony baktériumok 1000000-es nagyságrendben fordulnak elő, míg egy patikai készítményben 1000000000-es nagyságrendben.

Soknak tűnhet az első szám is, de valójában a szervezetednek szinte semmi.

És nem mindegy, hogy egy millió vagy egy milliárd.

Szóval jót teszel a joghurttal is, ez nem vitás, de azokban a napokban, míg szeded az antibio-t, vegyél mellé egy probio-t is. Írtam, kb 800 Ft.

Csak nem együtt kell bevenni, hanem 2 óra különbséggel, ennyi a titka.

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont jún. 16. 20:14 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ajak szárazság ellen kinek milyen készítmény vállt be? Én már próbáltam mindent, de egyre rosszabb, és már szám melletti részen is száraz
Lehet problémám abból, ha egyszer kimarad a probiotikum az antibiotikum kúra alatt?
Lopediumot és probiotikumot lehet egyszerre bevenni? Nem hatástalanítják egymást? Köszönöm előre is a választ!
Melyik vény nélkül kapható probiotikum készítmény a legjobb?
Pro+Kid probiotikum vagy Protexin Junior probiotikum? Melyik a legjobb szimpla immunerősítésre? A két készítmény közül Ti melyiket ajánlanátok a fiamnak? Melyik jobb?
Van olcsó probiotikum készítmény? Egyáltalán mik a tapasztalatok ezekkel?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Betegségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!