Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 16 éves mozgássérült vagyok....

16 éves mozgássérült vagyok. Lehet jogosítványom?

Figyelt kérdés
El tudom látnimagam lehet jogositvántom és ha igen vezethetek normális autót vagy csak mozgássérülteknek kialakitottat? A értemnormális autó alatt azt hogy autómata van benne tempomat meg ilyenek. Mert ezeket szinte csak kormányozni kell. Vezethetek majd ilyen autót?
2019. febr. 21. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Menj el alkalmasságira, ott megmondják. De sajnos valószínűleg nem.
2019. febr. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt mi honnan tudjuk? Annyit nem voltál képes leírni, hogy miféle mozgássérült vagy.
2019. febr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érted, hogy kerekesszékes vagy, akkor minden további nélkül lehet jogosítványod. Viszont minden egyes helyzetben a te mozgáskorlátozottságodhoz fogják megállapítani, mit kell átalakítani ahhoz, hogy biztonságosan vezethess.

Anyum kétoldali csípőficammal született, most már bottal közlekedik, de vezethet automata sebváltós autót. Régen, amikor Trabantja volt, azt át kellett alakítani kézi vezérlésűre, csak így kapta meg a jogosítványt és az orvosit.

Utána kell járnod, mert nem mindegy, milyen típusú autót vezetsz majd. Csak leírtam, ami a saját tapasztalatom,(azaz anyu által vezetett autókra szabály).

2019. febr. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Az lemaradt, hogy a gázt és a féket kellett kézi vezérlésűre átalakíttatni. Eleve hycomat volt a Trabant.

Most simán vezeti a modernebb típúsú autót. Ne csüggedj, lesz jogsid.:)

2019. febr. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Most még sehogyan sem, mert 17 évtől lehet...


A gépjárművezetői tanfolyamra való jelentkezés alapfeltétele mindenki számára, hogy megfeleljen az egészségügyi alkalmassági vizsgálat követelményeinek. Az alkalmasság kritériumait a 13/1992. (VI. 26.) NM-rendelet pontosan szabályozza.

Az enyhén mozgáskorlátozott úrvezető-jelölteknek el kell látogatniuk a lakó- vagy tartózkodási helyük szerinti háziorvoshoz, aki megállapítja, hogy van-e a jelentkezőnek olyan testi, szellemi, illetve érzékszervi fogyatékossága, ami alkalmatlanná teszi a járművezetésre.

A komolyabb mértékben mozgáskorlátozott vagy speciális szükségletű jelentkezők – például azok, akik csak művégtag használatával képesek járművet vezetni, illetve akik kizárólag meghatározott típusú vagy átalakított, illetve segédberendezéssel ellátott közúti jármű használatával alkalmasak a járművezetésre – egészségügyi alkalmassági vizsgálatát az Országos Rehabilitációs és Szociális Szakértői Intézet lakó- vagy tartózkodási hely szerint illetékes első fokú szakértői bizottsága végzi.

2019. febr. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Orvostól kell megkérdezni. Van akinek 1 lába van + pòt és rendszeresen vezet. Kiderul majd
2019. febr. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszokat szerencsére nem vagyok kerekes székes
2019. febr. 21. 14:09
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én például combból amputált lábbal, automata váltós autót használok.
2019. ápr. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!