Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » GERD? Éjszakai köhögés lehet...

GERD? Éjszakai köhögés lehet reflux? Gyomorégésem nincs, csak köhögök, de durván. Ez időleges vagy már örökké így marad?

Figyelt kérdés

Pár hónapja van, de most durvább, mint eddig.

Az orvos szerint reflux lesz.

Pulmonológián voltam (tüdőgyógyászat), mivel csak a köhögés a tünetem.

Az is csak éjszaka, és ha iszok, akkor elmúlik. Ezért gyanús is volt, hogy nem tüdő-probléma lesz.

De a refluxra jellemző savas érzet, vagy gyomorsav nincs, gyomorégésem sosem volt.


Csak tükrözéssel lehet megállapítani? Más mód nincs?

És ha bebizonoysodik, örökre gyógyszert kell majd szednem?

Írnának olyanok, akiknek van ilyen betegségük?



2019. febr. 22. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg kezdetnek reflux diétát tartani, hamarabb vacsorázni, vagy kipróbálhatod a Gaviscon tablettát. Feküdj kicsit magasabb párnán, ne laposan. Olvass utána a refluxnak. Ha ez segít, valószínűleg reflux okozza a panaszokat. Diétával és helyes életmóddal is kordában tartható, ha nem túl súlyos. De ha gyógyszert javasolnak, akkor szedni kell.
2019. febr. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hétfőn veszek savlekötőt, Rennie tablettát néztem ki, mert cukorka, nem pedig gyógyszer, de gondolom ugyanazt tudja.

A többit majd az orvos előírja, egyelőre az is jó lenne, ha a kivizsgálásig tudnék rendesen aludni.

Másik párna vásárlását már terveztem, a héten voltam is az Aldiban, ahol pont benne volt az újságban... de persze nem volt belőle.

Jysk honlapját megnéztem, de nem fogok egy párnáért 20 ezret adni.


Köszönöm a választ!

2019. febr. 23. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!