Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit jelent az autizmus?

Mit jelent az autizmus?

Figyelt kérdés

Annyit hallottam már róla, de esküszöm, még mindig nem értem, hogy mi ez.

Egyrészt ugye megy a fogyiimádó propaganda, hogy jajj, mennyire kell örülni annak, hogy mekkora áldás, ha fogyi a gyereked. (Ennél nagyobb marhaságot....)

Másrészt olvasom, hogy az autisták milyen okosak, zsenik. De közben meg mégis fogyatékosok. Most akkor pontosan miben nyilvánul meg ez a betegség? Érthetően?


2019. febr. 23. 12:52
 1/4 anonim válasza:
100%
,,...egy idegi-fejlődési rendellenesség, ami csökkent mértékű társadalmi kapcsolatokban, kommunikációs képességekben, abnormális viselkedési és érdeklődési mintázatokban nyilvánul meg."
2019. febr. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Én nem hallottam olyat, hogy örülj, ha fogyatékos a gyereked. Senki nem örül neki. Viszont régen az ilyen gyerekeket sokszor ütötték-verték, ehelyett el kell fogadni, hogy más, és fejlesztésekre járatni.

2. Nem okosak és zsenik az autisták. Lehetnek kiemelkedő képességeik, pl nagyon jók matekból, kiváló művészi érzékük van, stb, de ettől még nem zsenik.

Első jól leírta, általában leginkább a kommunikációs készségek terén vannak nehézségeik. Van aki gyakorlatilag egész életén keresztül gondozásra szorul, mert egy kisgyerek szintjén marad, van aki teljes életet tud élni, esetleg kicsit furának tartják.

A wikipédia is elég jól leírja, javaslom olvasd el.

2019. febr. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Széles spektrumú a betegség, az értelmi fogyatékos szinttől a zseniig bárki ráfér, akinek a következő három terület mindegyikén elmaradása van: kommunikáció, társas kapcsolatok, rugalmas viselkedés. Szóval ez egy tünetegyüttes, és mindenkinél változó, hogy ez a három terület mennyire érintett az ő esetében.
2019. febr. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az autizmus egy spektrum, ami elég sok mindent magában foglal. Bizonyos dolgokban minden autista hasonló, más dolgokban különbözünk.

Ahogy például nem autisták között is vannak kiemelkedően intelligens személyek, és viszonylag csökkent felfogóképességgel születettek (például olyanok, akiknek nehéz megérteniük, hogy a kinézetre különbözőnek tűnő dolgokban lehet valami lényegileg közös).

Leegyszerűsítve: a Háboú és béke és a Dávid-szobor is műalkotások, mégsem hasonlítanak egymásra túl sok mindenben ezt leszámítva.

2019. febr. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!